Gündem

Bu şehirde yaşayanlar: Dolandırıcılık uyarısı yapıldı, sakın buna inanmayın!

Kötü niyetli kişiler vatandaşları dolandırmak için çeşitli yollara başvuruyorlar. Bu kapsamda bir valilik duyuruda bulundu. Valilik tarafından yapılan duyuruda, bir kamu yöneticisinin adını kullanarak telefon ve benzeri yöntemlerle “yardım” adı altında para toplamaya çalışan dolandırıcılara karşı vatandaşlar uyarıldı.

Mardin’de vatandaşlar dolandırıcılara karşı uyarıldı. Konu hakkında Mardin Valiliği açıklamada bulundu.

Mardin Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Bazı şahısların Mardin Özel Kalem Personeli olarak kendini tanıtarak, Valimiz adına aradığını söyleyerek çeşitli gerekçelerle valilik adına bağış ve yardım kampanyası adı altında para yardımı talebinde bulundukları ve bu şekilde dolandırıcılık yapmaya çalıştıkları tespit edilmiştir.

Mardin Valiliğinin veya herhangi bir kamu kurumunun; iş adamlarından ve hayırseverlerimizden telefon veya diğer iletişim yollarıyla herhangi bir amaçla yardım toplama gibi bir talebi veya yöntemi kesinlikle bulunmamaktadır.

Sayın Valimizin yanı sıra herhangi bir kamu yöneticisinin adını kullanarak telefon ve benzeri yöntemlerle “yardım” adı altında para toplamaya çalışan dolandırıcılara hiçbir şekilde itibar edilmemesi, böyle bir durumla karşılaşan vatandaşlarımızın, Valiliğimiz Özel Kalem Müdürlüğünün 0482 212 3741 numaralı telefonuna veya 112 Acil Çağrı Merkezine (İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı) ihbarda bulunması önemle rica olunur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.