Kamu

Bu işleri yaparak evden para kazanabilirsiniz!

Corona virüsü salgını sürecinde evlerine kapanan vatandaşların en çok araştırdığı konulardan biri de evden para kazanmanın yolları oldu. Peki, evden hangi işleri yaparak para kazanılabilir? İşte cevabı…

Corona virüsü salgını tüm Dünya ve Türkiye’de sosyal ve ekonomik olarak değişikliklere yol açtı. Bu süreçte evlerine kapanan vatandaşlar para kazanmanın alternatif yollarını aradılar. İnternet sayfalarında “evden para kazanmanın yollarını” araştıran vatandaşlar için haberimizde derledik. İşte evden para kazanmanın yolları…

Ev yemekleri yaparak para kazanabilirsiniz

Evde kaldığınız süreci mutfakta yemek, tatlı, börek yaparak geçiriyorsanız bu iş tam size göre. Evde yaptığınız yemekleri internet siteleri üzerinde satışa çıkarabilirsiniz. Şirketlere ya da kişilere özel menüler hazırlayabilirsiniz.

Makale yazarlığı

Özellikle internet teknolojisin gelişmesi ile birlikte iş alanları da değişti. Birçok insan makale yazarlığı yaparak para kazanabilir hale geldi. İş ilanları sayfalarından makale yazarı alan dijital ajanslara başvurularınızı yaparak bu sektörde yerinizi alabilirsiniz.

Sosyal Medya Üzerinden Nişan- Düğün- Kına süsleri

Sosyal medyanın yaygın kullanımı ile birlikte internet üzerinden alışverişler de arttı. Özellikle kişisel hesaplarında yaptıkları el işlerini satan insanlar artık bir Pazar alanına ya da satış merkezine gerek duymuyorlar. Kına – Düğün- Nişan yapacakların sık ziyaret ettiği sayfalar arasında el işi organizasyon süsleri satan sayfalar yer alıyor. Herkesin küçük araştırmalarla yapabileceği ürünlerin satışını evinizden çıkmadan yapabilirsiniz. İstediğiniz ürünleri yapabilir ve sonrasında bitmiş olan ürünleri online olarak İnstagram, Etsy ve Gittigidiyor gibi sitelerde satışa çıkarabilirsiniz.

Tercümanlık

Eğer başka bir dil biliyorsanız, eğitim aldıysanız ya da tecrübeniz varsa, iyi bildiğiniz bir dil varsa evden tercümanlık yaparak da geçiminizi sağlayabilirsiniz. Yabancı makaleler, yazılar ve konuşmaların çevirisini yaparak kendinize ek bir gelir elde edebilir, evden çıkmadan para kazanabilirsiniz.

Grafik ve Tasarım İşleri

Tasarım programlarını kullanabiliyorsanız, sosyal medya ya da iş ilanları siteleri üzerinden evden çalışacak personel ilanların bulunduğunu bilmelisiniz. Bu konudaki bilgilerinizi evden çıkmadan paraya çevirebilirsiniz.

Blog yazarak para kazanmak

İnternet siteniz üzerinden yemek tarifleri, seyahat, film, yaşam tarzı ve çok daha çeşitli konular üzerine içerikler üretebilir ve reklamlar ile iş ortaklıkları sayesinde ayda binlerce lira kazanabilirsiniz.Öncelikle yazma becerilerinizi geliştirebilir, belirli bir okuyucu kitlesi belirleyip onların isteklerini özümseyebilmek ve birçok kişinin dikkatini çekebilecek içerikler yaratabilirsiniz. Sayfanızı ziyaret edenlerin sayısı arttıkça kazancınız da artacak bir ofise ihtiyaç duymadan ve sokağa çıkmadan para kazanabileceksiniz. Google Adsense(google reklamları) sayesinde para kazanmak artık çok zor değil.

İlgili Makaleler