Gündem

Bu illerde yaşayanlar dikkat: Yarın sabah saatlerinden itibaren etkili olacak! Kuvvetli geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. Meteoroloji, yarın sabah saatlerinden itibaren kuvvetli yağışın etkili olacağı illeri tek tek duyurdu. Buna göre, yarın sabah saatlerinden itibaren sağanak yağışın etkili olacağı ve sele karşı vatandaşların dikkatli olmaları gerektiği vurgulandı.

SEL VE SU BASKINLARINA KARŞI UYARI

Karadeniz Bölgesi’ne uyarı yapıldı. Meteoroloji, yarın sabah saatlerinden itibaren Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’de sağanak yağış beklendiğini duyurdu. Meteoroloji, sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı uyardı.

METEOROLOJİ’DEN ŞİDDETLİ YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji açıklamasında, “Yapılan son değerlendirmelere göre; 23.09.2022 Cuma ilk saatlerden itibaren Giresun ve Trabzon çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Rize ile Artvin’in kuzey ilçelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.” ifadelerini kullandı.