Genel

Bu illerde yaşayanlar dikkat: Afad duyurdu!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre 7 ile duyuru yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya ve Yalova için lodos fırtınası uyarısı yaparak açıklamada bulundu. Afad vatandaşlara yolladığı uyarı mesajında, “Yarın İstanbul’da kuvvetli lodos ve yağış bekleniyor. Baca zehirlenmesi, ulaşımda aksamalar ve çatı uçmasına karşı dikkatli olun” açıklamalarında bulundu.

METEOROLOJİ DUYURDU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Marmara Bölgesi için lodos fırtınası uyarısı yaptı. MGM İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nce yapılan açıklamada; rüzgarın; Marmara Bölgesi’nde (İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya ve Yalova) yarın, güney (lodos) yönlerden fırtına (50-70 km/saat), hamleli kuvvetli fırtına (70-90 km/saat), yüksek kesimlerde hamleli tam fırtına (90-100 km/saat) şeklinde esmesinin beklendiği bildirildi.

OLUMSUZLUKLARA KARŞI UYARDI

Yetkililer, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar, soba ve doğal gaz kaynaklı baca zehirlenmeleri gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyardı.

AFAD, vatandaşlara gönderdiği uyarı mesajında, “Meteoroloji’ye göre yarın İstanbul’da kuvvetli lodos ve yağış bekleniyor. Baca zehirlenmesi, ulaşımda aksamalar ve çatı uçmasına karşı dikkatli olun” ifadelerini kullandı.