Gündem

Bu illerde yaşayan vatandaşlara uyarı: Şiddetli olacak! Mecbur olmayan evden çıkmasın

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 24 Eylül hava durumu açıklaması geldi. Hafta sonu için plan yapacak vatandaşlar havaların da soğumasıyla hava durumu haberlerini merak ediyor. Meteoroloji’den alınan bilgilere göre, Ege Bölgesi’nde hava açık geçecek ancak yurdun birçok kesiminde şiddetli yağış bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Doğu Karadeniz, Ordu, Kars ve Ardahan çevreleri ile Samsun’un doğu, Erzurum’un kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AFYONKARAHİSAR °C, 19°C
Parçalı ve az bulutlu

DENİZLİ °C, 26°C
Az bulutlu

İZMİR °C, 25°C
Az bulutlu

MUĞLA °C, 26°C
Az bulutlu

KUVVETLİ OLACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, İstanbul’un Anadolu yakası, Kocaeli çevreleri, Sakarya’nın kuzeyi, İç Anadolu’nun doğusu, Karadeniz Bölgesi (Bolu hariç), Doğu Anadolu (Hakkari hariç), Osmaniye, Kahramanmaraş ve Adıyaman çevreleri ile Doğu Akdeniz’in doğu Toroslar mevkii, Adana’nın kuzey çevreleri ve Hatay’ın kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların: Doğu Karadeniz, Ordu, Kars ve Ardahan çevreleri ile Samsun’un doğu, Erzurum’un kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.