Gündem

Bu illerde alarm verildi: Bu geceden itibaren kuvvetli yağış olacak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından uyarı yapıldı. Meteoroloji, bu geceden itibaren kuvvetli yağış uyarında bulundu. Vatandaşlar, kuvvetli yağışla birlikte yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini bildirildi.

Meteoroloji’den Marmara’ya kritik bir uyarı yapıldı. Yapılan uyarıda, bu gece saatlerinden itibaren kuvvetli sağanak ve gök gürültülü yağış görüleceği belirtildi. Kuvvetli yağışla birlikte oluşabilecek sel, su baskını ve yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekiyor.

KUVVETLİ OLACAK

Meteoroloji’den yapılan değerlendirmelere göre, bu gece saatlerinden sonra Tekirdağ ile İstanbul Avrupa yakasından başlayarak yarın sabah saatlerinden itibaren İstanbul geneli, öğle saatlerinden sonra Kocaeli çevreleriyle akşam saatlerinden itibaren de Bursa, Yalova, Bilecik ve Sakarya’da yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü yağış görülecek.

Sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.