Gündem

Bu hastalıkları taşıyanlar dikkat! İşte koronavirüsün tehdit ettiği risk grupları

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs tüm dünyayı etkisi altına alarak yüzlerce kişinin ölümüne neden olmaya devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri'nde faaliyet gösteren, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) kurumu, koronavirüsün tehdit ettiği risk gruplarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Peki, hangi hastalığı olanlar risk altında?

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs tüm dünyayı kasıp kavurmaya devam ediyor. Yüzlerce kişinin ölümüne neden olan salgınla ilgili açıklamalar sürüyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) kurumu, koronavirüsün tehdit ettiği risk gruplarını güncelledi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) kurumu koronavirüse dair yeni açıklamalar yaptı.

İŞTE RİSK GRUPLARI;

CDC’den yapılan açıklamada, 25 Haziran’da mevcut verileri yansıtacak şekilde revizyonlar yapıldığı belirtildi. Her gün Kovid-19 hakkında daha fazla bilgi edinildiği ve yeni bilgiler elde edildikçe bilgilerin güncellendiği kaydedilen açıklamada yüksek risk grupları; kronik böbrek hastaları, KOAH hastaları, katı organ naklinden bağışıklık sistemi zayıflamış durumda olanlar, obeziteliler, kalp yetmezliği bulunanlar, koroner arter hastalığı veya kardiyomiyopatiler gibi ciddi kalp rahatsızlıkları olanlar, orak hücreli anemi ve tip 2 diyabeti bulunanlar olarak belirtildi.

Açıklanan risk gruplarında bulunan her yaştan kişinin Kovid-19’dan kaynaklanan ciddi risk altında olduğu kaydedildi.

Etiketler

İlgili Makaleler