Gündem

Bu da koronavirüs partisi! Onlarca kişi katıldı!

Bir koronavirüs hastası gencin düzenlediği ev partisine onlarca koronavirüslü kişi katıldı. Karantinada olması gerekenleri bir araya getiren partiye koronavirüs kişilerin yanı sıra hasta olmayanların da katıldığı bildirildi.

ABD’nin Ohio eyaletinde bir grup öğrenci, evlerinde koronavirüs partisi verdi. Koronavirüs testi pozitif çıkan ve karantinada bulunması gereken kişilerin katıldığı partiye hasta olmayanların da katıldığı bildirildi. Olay, Oxford Emniyet Müdürlüğü’nün yayınladığı video ile ortaya çıktı. Videoda, devriye gezen bir polis aracı, sosyal mesafe kurallarını ihlal ederek geniş katılımlı bir parti düzenlenen evin önünde durdu. Hiçbirinin maske takmadığı anlaşılan ev sakinlerinin Miami Üniversitesi öğrencisi 20 kişi olduğunu öğrenen polis, şahıslardan birine kimlik kontrolü yaptı.

EVET KORONAVİRÜS TESTİM POZİTİF

Kimlik bilgilerinde koronavirüs testinin pozitif çıktığı belirtilen şahsa polis, bu bilginin doğru olup olmadığını sordu. Soruyu ‘Evet’ diye yanıtlayan öğrenciye polis, ‘Peki bu ne zamandı?’ dedi. Öğrenci ise testin geçen hafta yapıldığını ifade ederek, partiye katılan herkesin koronavirüs pozitif olduğunu söyledi.

EĞİTİM HAYATLARI BİTEBİLİR

Miami Üniversitesi, koronavirüs tedbirlerini ihlal eden toplu etkinlikleri, kamu sağlığını tehdit ettiği gerekçesiyle yasaklamıştı. Tedbirlerin ihlalinin, öğrencilerin eğitiminin askıya alınması ile sonuçlanabileceği belirtiliyor.

İŞTE O VİDEO

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu