Gündem

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro koronavirüse mi yakalandı? Açıklama geldi!

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun koronavirüse yakalandığı iddialarının üzerine devlet başkanından açıklama geldi. Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro sosyal medya hesabından "Medyada çıkan sahte haberlere inanmayın" ifadesini kullandı.

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro’nun ABD ve Brezilya basınında çıkan haberlere göre koronavirüsüne yakalandığı iddia edilmişti. Bolsonaro’nun oğlu Eduardo Bolsonaro iddiaları yalanlamıştı.

TWİTTER’DAN AÇIKLADI
Bolsonaro, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, kendisine uygulanan Kovid-19 testinin negatif çıktığı bilgisini aktararak, “Medyada çıkan sahte haberlere inanmayın” değerlendirmesinde bulundu.

İDDİALAR YALANLANDI
ABD ve Brezilya basınında çıkan haberlerde, Brezilya Devlet Başkanlığı İletişim Sekreteri Fabio Wajngarten’de Kovid-19 tespit edilmesinin ardından Bolsonaro’ya yapılan testin sonuçlarının da pozitif olduğu iddia edilmiş,

Wajngarten, ABD ve Brezilya Devlet başkanlarının görüştüğü toplantılar ile akşam yemeğine katılmış ve Instagram hesabından Trump ve ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile çektirdiği bir fotoğrafı paylaşmıştı.