İzmir Haberleri

Bornova'ya yeni pazar yeri müjdesi! Yeni Pazar açılıyor!

Bornova Belediyesi, çözüm odaklı belediyecilik anlayışını sürdürmeye devam ediyor. İki yıl önce kapatılan Özkanlar Pazarı yerine Yeni Bornova Pazarı kurulacağını müjdeleyen Bornova Belediyesi, pazarcıları ve vatandaşı sevindirdi. ”Esnaf sizinle gurur duyuyor” sloganları ile Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ’a teşekkür eden vatandaşlar, sevinç gösterilerinde bulundu 

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ’un ev sahipliğindeki açılış töreni; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Onursal Başkanı ve İzmir Eski Milletvekili Mehmet Ali Susam, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, Bornova Kaymakamı Fatih Genel, Bornova eski Belediye Başkanı Sırrı Aydoğan, çok sayıda davetli ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.

MAĞDURİYET BİTTİ

İki yıldır mağdur olan pazarcı esnafını daha fazla mağdur etmemek için çalıştıklarını anlatan Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, ” Seçim sürecinde bana en çok sorulan soru bu pazarın ne zaman açılacağıydı. O yüzden göreve gelir gelmez ilgili yerler ile görüşmelere başladık ve bugüne geldik. Başta Karayolları Vakfı Başkanı Hakan Beşyıldız ve Pazarcılar Odası Başkanı Hamdin Erişen olmak üzere bu sürece katkı koyan herkese çok teşekkür ediyorum. Burada aktif bir pazaryeri açıyoruz. Üreten kadınlara destek olacağız. Salı gününü onlara ayıracağız. Perşembe günü tekstilcilerimiz indirimli ürünler satacak. Bu alan Pazar günleri ikinci el oto pazarı olarak kullanılacak. Her ayın son pazar günü ise antika pazarı olacak. Aktif olarak kullanacağımız bu alanda hayır günlerini yapabilir, iftar yemekleri de verebiliriz” diye konuştu.

YENİ PAZAR MÜJDESİ

Türkiye’de halkın yüzde 72’sinin pazarlardan alışveriş yaptığını vurgulayan Başkan İduğ, “Dev süpermarketlerin her yeri sardığı günümüzde halkımız pazarları tercih ediyor.  Çünkü hepimizin esnafla buluştuğu pazaryerleri çok çeşitli ürünü, uygun fiyatlarla alabilme imkanı sunuyor. Bornova Belediyesi olarak bunun bilinciyle hareket ediyoruz. İlçemizde 45 mahalle, 17 pazaryeri var. 2020’de Naldöken, Kızılay ve Altındağ Merkez Mahallesi olmak üzere 3 yeni pazaryeri daha açacağız” dedi.

ESNAF ÇOK MEMNUN

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu ise başta Başkan İduğ olmak üzere pazar yerinin açılmasına katkı koyan herkese teşekkür ederek, esnafa nasihatlerde bulundu. Mutlu, “Özkanlar Pazaryeri kapatıldıktan sonra büyük sıkıntılar yaşadınız. Bu Pazar sizin için çok önemli. Mesleğinizin kıymetini bilirek bu pazaryerine ve işinize sahip çıkın” dedi.

HAFTANIN 4 GÜNÜ AÇIK OLACAK

Bornova Belediyesi’nin Çevreyolu Bornova viyadüğü altında hizmete girecek olan Özkanlar Yeni Bornova Pazarı, 12 bin 219 metrekare alanda halkla buluşacak. Haftanın 4 günü farklı pazarların kurulacağı pazar yerinde Cumartesi günleri sebze ve meyve pazarı, şarküteri, bakliyat, deniz ürünleri ve tekstil için ayrı bölümler olacak. Pazar günleri ikinci el otomobil pazarının açılacağı pazar, Salı günleri kadın üreticilere, Perşembe günleri tekstilcilere ayrılacak. Alan ayın son pazar günü ise antika pazarı olarak hizmet verecek.

Bir cevap yazın