Gündem

Bolu Dağı Tüneli’nde dehşet kaza: 18 araç birbirine girdi! Çok sayıda yaralı var

Son dakika… Bolu Dağı Tüneli’nde dehşet bir zincirleme trafik kazası meydana geldi. 18 aracın karıştığı kaza sonucunda ortalık savaş alanına döndü. Meydana gelen feci kaza sonucu 30 kişinin yaralandığı belirtildi. Olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi. Görüntüler kazanın büyüklüğünü ortaya koydu. Bolu Valisi Ahmet Ümit, kazayla ilgili bilgiler verdi.

Kuvvetli kar yağışının devam ettiği saatlerde Bolu Dağı Tüneli’nde zincirleme kaza meydana geldi. Alınan bilgilere göre çok sayıda TIR, kamyon, otobüs ve otomobil birbirine girdi. Kaza sonrası Anadolu Otoyolu’nun İstanbul istikatine trafiğe kapatıldı. Çok sayıda kişi araçlarından tahliye edildikten sonra hastanelere sevk gönderildi.

30 KİŞİ YARALANDI

Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu Dağı Tüneli İstanbul yönündeki zincirleme kazaya 18 aracın karıştığını, 30 civarında yaralı olduğunu ve kurtarma çalışmalarının sürdüğünü açıkladı.

“MECBUR KALMADIKÇA TRAFİĞE ÇIKMAYIN”

Bolu Valisi Ahmet Ümit, ilk bilgilere göre yaralamalı trafik kazası olduğunu, şu ana kadar can kaybı bilgisi ulaşmadığını söyledi.

Bölgede kar yağışının devam ettiğini, ekiplerin yollardaki çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Ümit, “Normal şartlarda yollarımız açık ancak kış şartları nedeniyle kış yoğunluğunun da getirdiği bir sıkıntı var. Bu nedenle bunu bilerek hareket edelim, mecbur kalmadıkça yola çıkmayalım diye tavsiyede bulunabiliriz sürücülerimize. Normal şartlarda yolları açık tutmak için elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz.” diye konuştu.

Tünel çevresinde kazalara müdahale etmek için özel ekiplerin bulunduğunu bildiren Ümit, zincirleme trafik kazası olduğu için takviye ekiplerin de gönderildiğini dile getirdi. Vali Ümit, kendisinin de olay yerine gittiğini kaydetti.