Muğla Haberleri

Bodrum’da su hattı patladı! Evleri ve iş yerlerini su bastı

Bodrum'da bir anda bomba gibi patlayan ana isale su hattı nedeniyle evleri ve iş yerlerini su bastı. Bir vatandaş boğulmaktan son anda kurtuldu.

Bodrum’da patlayan ana isale su hattı bomba gibi patladı. Asfaltı kıran basınçlı su nedeniyle evleri, işyerlerini ve depoları su bastı. Suyun etkisiyle boğulmak üzere olan bir vatandaş son anda kurtuldu.

Torba Mahallesi ana yol üzerinde bulunan isale hattında bomba gibi patladı. Büyük bir gürültüyle patlayan su hattından çıkan basınçlı su nedeniyle 1 kişi evinde boğulmaktan son anda kurtuldu. Asfalt yarıldığı patlamada tonlarca su yola aktı, cadde üzerindeki evler, işyerleri ve depoları su bastı.

EVİ BİR ANDA SU BASTI

Patlamanın ardından Menderes Erköl isimli vatandaşın evi suyla doldu. O esnada içerde bulunan Erköl evinde mahsur kaldı. Boğazına kadar dolan suda kurtarılmayı bekleyen Menderes Erköl’ü mahalle sakinleri çatıyı kırarak yukarıya çekti. Çatıdan çıkan Erköl yaşadığı şoku uzun süre atlatamadı.

2 METRELİK BORU YOLA FIRLADI

Patlama sonrası akan basınçlı su çevrede bulunan evlere, iş yerlerine ve depolara akmaya başladı. Evlerini, iş yerlerini su basan vatandaşlar bir an önce bu duruma çare bulunmasını istedi. Patlamanın şiddetiyle yaklaşık 2 metre uzunluğunda bir boru parçasının yola fırladığı görüldü. Belediye ekipleri, akan suyu kesip patlak yerde onarım çalışması başlattı. Patlak nedeniyle Bodrum Yarımadası’nın kuzey mahallelerinde su kesintileri yaşanacağı öğrenildi.

Boğulmaktan son anda kurtulan Menderes Erköl, evinin bir anda su bastığını ve dışarı çıkamadığını ifade ederek “Bir çatırtı geldi, evin içini su basmaya başladı. Dışarıdan bağıran bağırana. Boğazıma kadar su doldu evin içerisi. Yukarısı çatıydı, 2 tane arkadaş geldi çatıyı kırdılar. Ben de uzandım, onlar da beni çektiler. Çektiler indirdiler aşağı. Üstü başı da verenler, Allah razı olsun buradaki komşular verdi. Benim paralarım da evde” dedi