GündemMuğla Haberleri

Bodrum’da görenleri şaşkına çeviren görüntü!

Muğla’nın Bodrum ilçesinde nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan fok balıkları, balık avlarken görüntülendi. Foklar teknelerin arasında dolaşırken vatandaşlar tarafından görüntülendi. O görüntüler vatandaşları şaşkına çevirdi.

Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Bodrum kıyıları boşalınca deniz canlıları da kıyılara gelmeye başladı. Kıyılarda çok nadir görülen fok balıkları bile sahil kıyılarından görüntülendi. Limanlara giren fok balıkları balık avlarken görüntülendi.

GÖRENLER GÖZLERİNE İNANAMADI

Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan Akdeniz foklarına son dönemlerde sık sık rastlanması sevindirici bir gelişme olarak değerlendiriliyor. Geçtiğimiz günlerde Bitez limanında görüntülenen fok balığı bu kez de Bodrum Limanı’nda rastlandı. Teknelerin arasında dolaşan fok, vatandaşlarca görüntülendi. Balık avlarken görüntülenen foku görenler gözlerine inanamadı.

‘BURADA KEYFİ ÇOK YERİNDE’

Foku cep telefonu ile kayıt altına alan Mehmet Ünlü adlı vatandaş, yaptığı açıklamada “Bu fok, yaklaşık bir aydır Bodrum Limanı’nda. Bir aydır benim teknenin etrafında görüyorum. Bu kez kayıt altına alabildim. Limanda balık çok olduğu için burada avlanıyor. Burada keyfi de yerinde” dedi.