GündemMuğla Haberleri

Bodrum’da beachlere giriş ücreti tavan yaptı! Dürüm 400 TL…

Ege’nin tatil cenneti Bodrum’da yaz sezonu açıldı. Lüks tatilin adresi Bodrum’da tatil sezonunun açılmasıyla birlikte plajlara giriş ücreti de dudak uçuklattı. Ünlü beachlere giriş ücreti 10 bin liraya kadar çıkıyor. En düşük plaj ücreti ise 400 lira. Ayrıca dürümün fiyatı ise 400 liraya kadar çıktı.

Her bütçeye göre eğlence bulunan tatil beldesinde bu yıl Yalıkavak Mahallesi Tilkicik koyu fiyatları diğer işletmeleri solladı. Göltürkbükü, Yalıkavak mahallelerinde beach giriş fiyatları 300 TL ile bin TL arasında değişiyor. Özellikle ünlü mekanların giriş ücretlerinin yanı sıra şezlong, loca fiyatları ise 3 bin 500 liradan başlıyor. Deniz üzerinde bulunan locaların fiyatı ise 10 bin liraya kadar çıkıyor.

ÇİM ÜZERİNE LOCA FİYATLARI 5 BİN LİRA

Yalıkavak Mahallesi Tilkicik koyunda bulunan Highlight Hotelin içerisinde bulunan Miya Beach giriş ücreti 500 liradan başlıyor. Deniz üzerinde loca kiralamak isteyenler 10 bin lira bedel öderken sahilde bulunan loca fiyatları ise 7 bin 500 lira dan başlıyor. Çim üzerinde olan loca fiyatlarının ise 5 bin lira olduğu öğrenildi.

LOCALAR 10 BİN LİRA

Fiyatları ödeyen yerli ve yabancı turistler ise sınırsız yeme içme ve özel garson hizmeti alıyor. 10 bin lira ile 5 bin lira arasında değişen localar en fazla 6 kişi ile sınırlı oluyor.

DÜRÜMÜN FİYATI 400 LİRA

Sosyetenin ünlü beldesi Türkbükü’de 90 liraya satılan lahmacun fiyatı 110 liraya çıkarken bir dürümün fiyatı 400 liraya kadar fırladı. Türkbükü’deki loca giriş ücretleri ise en az 400 liradan başlayıp bin liraya kadar çıkıyor.