GündemMuğla Haberleri

Bodrum Türkbükü’nde şezlong fiyatı dudak uçuklattı!

Ege'nin tatil cenneti Bodrum'da şezlong fiyatları dudak uçuklattı. Bodrum Türkbükü'nde lüks bir otelin müşterilerine gönderdiği davet mailinde belirtilen ücretler şoke etti. Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği tarafından yapılan açıklamada ise fiyatların normal olduğu belirtildi.

Bodrum Türkbükü’nde şezlong fiyatı resmen dudak uçuklattı. Şezlong fiyatının aylık 24 bin TL olduğu öğrenildi. Öte yandan Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği tarafından yapılan açıklamada ise, fiyatları “Sonuçta ‘Private hizmet’, rakamlar normal” ifadeleriyle yorumladı.

Ege’nin tatil cenneti Bodrum Türkbükü’nde bulunan lüks bir otelin müşterilere gönderdiği davet e-postasında belirtilen ücretler şaşkına çevirdi. Koronavirüs salgını sonrası fiyatlarını güncelleyen otelde iki şezlong için istenen ücret günlük bin, aylık 24 bin lira. Ayrıca bu fiyata oda ve yemek dahil değil.

AYLIK 24 BİN TL’LİK PAKET

İki kişilik aylık 24 bin, günlük bin lira olan pakette şunlar var:

– Maksimum 4 sandalye

– Maksimum 3 şezlong

– Gün içinde kişi başı ikişer plaj havlusu

– İki kez sıcak-soğuk havlu servisi

– 11.00-15.00’te meyve tabağı

– Yiyecek ve içecek harcamalarında yüzde 10 indirim

AYLIK 48 BİN, GÜNLÜK 2 BİN TL

İlk seçenektekilere ek olarak menüden günde bir sefer bir adet başlangıç, bir adet taş fırın ya da ana yemek siparişi verilebilir.

Bu paketin ücreti ise aylık 48 bin lira, günlük ise 2 bin lira olarak belirlendi.

Hürriyet’ten Cenkel Tezel imzalı habere göre, Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Serdar Karcılıoğlu, konuya ilişkin olarak şu değerlendirmede bulundu:

“Bu rakamlar normal. Otel ‘Sana özel hizmet veriyorum, şezlonguna başka kimse oturmayacak’ diyor, loca veriyor. Otellerden kapasitesini yarı yarıya düşürmesi isteniyor. Bu da otellerin maliyetlerini ikiye katlıyor. Sonuçta bu ‘private’ hizmet, senden başka hiç kimse şezlonga elini sürmüyor, sırtını yaslamıyor. Türkiye bu noktada yerli turizmin dışında yabancı turizmde de böyle müşterileri hedeflemelidir. Her şey dahil sistemden bu sisteme geçmelidir.”

Etiketler

İlgili Makaleler