Muğla Haberleri

Bodrum dünya listelerine girdi

Laura Itzkowitz’in  4 Aralık 2019 tarihli ‘Kültür ve Yaşam’ sayfasında yayınlanan gezi yazısında artık insanların duymaktan sıkıldığı yerleri değil, daha az insan tarafından bilinen destinasyonların yayınlanacağı duyuruldu.

Makalede Fransa’nın Belçika sınırındaki Lille kenti, Tokyo, Almanya’nın Dessau eyaleti, Mısır, Avustralya, Dubai, Roma, Marakeş, Maldivler, Washington ve Hırvatistan gibi turizm destinasyonları arasında Bodrum da yer aldı. Bodrum Kalesi’nin bir fotoğrafı ile yayınlanan yazıda, Bodrum’un Yunan Adaları ve Güney İtalya’nın ünlü kıyı şeridi Amalfi sahiline  alternatif olduğu belirtilerek, şöyle denildi:

“Harika bir kıyı destinasyonu arayanlar, Ege Denizi kıyılarındaki Bodrum‘a akın ediyor. Bodrum, Yunan Adaları’ndan Amalfi sahiline kadar olan kıyı şeridine alternatif olarak radarımıza giriyor. Turkuaz kıyılarıyla tanınan bölge, son yıllarda lüks tatil ve konaklama tesisleriyle birlikte büyük bir gelişme yaşadı. Bunlar arasında Ian Schrager’ın tasarladığı Bodrum Edition, Mandarin Oriental ve Amanruya gibi lüks konsept oteller dikkat çekiyor. Four Seasons ve Six Senses markaları da bu hatta yerini almaya hazırlanıyor. 600 kilometrelik sahil şeridine sahip olan Bodrum’da pek çok muhteşem plaj bulunuyor”

BODRUM’U DÜNYAYA TANITACAĞIZ

Dünyaca ünlü tasarım ve mimarlık dergisinde Bodrum‘a yer verilmesinin çok gururlandırıcı olduğunu söyleyen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum‘un sadece bir tatil beldesi olmadığını, eşsiz tarihi birikimi ve kültür zenginliğiyle de dünyanın en önemli kentlerinden biri olarak görülmesi gerektiğini belirtti. Başkan Aras, “Bodrum‘un yeni turizm tanıtım stratejisini oluştururken, kentimizi deniz-kum-güneş ve eğlence ile sınırlı bir seçenek olmaktan çıkarmayı hedefliyoruz. Bodrum Tanıtım Vakfıve Belediyemiz işbirliğiyle hayata geçireceğimiz tanıtım stratejisinde, Bodrumu 5 bin yıllık tarihi, müzeleri, antik kentleri, gastronomisi ve yerel ürünleriyle birlikte anlatacağız. Bodrum, Karia medeniyetlerinin başkenti Halikarnassos’a yakışır bir vizyonla tanıtılacak” diye konuştu.

Bir cevap yazın