Gündem

Biz Bize Yeteriz Türkiyem yardım kampanyasına yardım yapanların listesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrası yaptığı 'Ulusa Sesleniş' konuşmasında koronavirüs önlemleri kapsamında “BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM” diyerek bağış kampanyası başlatıldığını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrası ‘Ulusa Sesleniş’ konuşması yaptı. Erdoğan, koronavirüs önemleri kapsamında “BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM” diyerek bağış kampanyası başlatıldığını duyurdu. İşte, Biz Bize Yeteriz Türkiyem yardım kampanyasına yardım yapanların listesi haberimizin detayında…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Milli Dayanışma Kampanyası başlatıyoruz. Kampanyayı 7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum.” ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN  7 AYLIK MAAŞINI BAĞIŞLADI

“BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM” diyerek başlattığımız bu kampanya için, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından, şu anda bilgileri ekranda gözüken bir yardım hesabı açıldı. Ayrıca, yine ekranda gözüken kısa mesaj numaraları üzerinden de bağış yapılabilecek. Amacımız, yevmiye ile geçimini sürdüren kesimler başta olmak üzere, alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza ilave destek sağlamaktır. Her ilimizde ve ilçemizde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımız aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı belirleyip, bu yardımları kendilerine sunacağız. Gerekirse muhtarlıklarımızı da devreye alarak, kampanyada toplanan paraların en doğru şekilde yerine ulaşmasını temin edeceğiz. Kampanyayı, şahsım olarak, 7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum. Biraz önceki toplantımızda bakan arkadaşlarımız da, aynı şekilde bu ayki maaşlarını kampanyaya bağışlama kararı aldılar.

Tabii bazı bakanlarımız çok daha yüksek bağış rakamları da ifade ettiler. Meclis’teki tüm milletvekillerimizi, AK Parti başta olmak üzere tüm partilerimizin teşkilatlarını, tüm belediye başkanlarımızı, bürokratlarımızı kampanyaya katılmaya davet ediyoruz. Tabii en büyük katkıyı da iş adamlarımızdan, hayırseverlerimizden bekliyoruz. Zekâtlarını Ramazan ayında dağıtmayı düşünen vatandaşlarımız da bu kampanyaya katılarak, hayır yarışında yerlerini alabilirler. Kampanyamıza yapılan yardımların şimdiden Hak katında kabul olmasını diliyorum. İnşallah yaşadığımız sıkıntılı günleri geride bıraktığımızda, hatırlayacağımız en güzel şeylerden biri de, işte bu birlik, beraberlik, kardeşlik, dayanışma fotoğrafımız olacaktır. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM HESAP NUMARALARI

Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında başlatılan kampanyanın hesap numaraları bilgileri şu şekilde;

Biz Bize Yeteriz Türkiyem yardım kampanyasına yardım yapanların listesi;

-MHP lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koronavirüs nedeniyle başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası’na 5 maaşını bağışladığını duyurdu.

-AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Milli Dayanışma Kampanyası’na 3 maaşını bağışlayarak destek oldu.

-TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Milli Dayanışma Kampanyası’na 5 maaşını bağışlayarak destek oldu.

-İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, Milli Dayanışma Kampanyası’na 5 milyon TL katkı sunacaklarını duyurdu.

-Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına 10 milyon lira destek verecek.

-Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, kampanyaya destek veren ilk isim oldu. Başdeğirmen 5 aylık maaşını bağışladığını açıkladı.

-Ünlü şarkıcı Mustafa Ceceli, ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ kampanyasına 50 bin TL bağıştı bulunduğunu açıkladı.

-Vakıf Katılım, Milli Dayanışma Kampanyası’na her çalışanı adına net bir asgari ücret tutarında olmak üzere toplam 5 milyon TL bağışta bulundu.

-DEİK Başkanı Nail Olpak yaptığı açıklamada “Milli Dayanışma Kampanyasına, DEİK ailesi olarak 10 milyon TL destek veriyoruz.” ifadelerini kullandı.

-Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, “Bu kampanyanın bir çığ gibi büyümesi için var gücümüzle çalışacağız. Tosyalı Holding olarak bu kampanyaya 5 milyon lira bağışla destekte bulunuyoruz.” dedi.

-Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’ndan (TMSF), yapılan açıklamada, fonun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası’na, yönettiği şirketler ve iştirakleri üzerinden toplamda 20 milyon liralık destek sağlayacağı bildirildi.

-Trendyol, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığı ve Milli Dayanışma Kampanyası’na toplam 6 milyon liralık katkıda bulundu.

-Ziraat Finans Grubu, Milli Dayanışma Kampanyası’na her çalışanı adına net bir asgari ücret tutarında olmak üzere 62 milyon 300 bin TL bağışta bulundu.

-Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Ümit Önal, sosyal medya hesabından Türk Telekom’un, Milli Dayanışma Kampanyası’na 40 milyon TL’yi aşkın bağışla katıldığını belirtti.

-Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), “Milli Dayanışma Kampanyası”na 1 milyon 923 bin lira destekte bulunma kararı aldı.

-Burdur’un Gölhisar İlçesi Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş 1 maaşını bağışladı.

-Adıyaman Belediye Başkanı Kılınç 3 aylık maaşını bağışladı.

-YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ile YÖK üyeleri, bir maaş bağışladı.

-Kastamonu Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, 2 maaşını bağışladı.

-Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen 2 maaşını bağışladı.

-Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu bir aylık maaşını bağışladı.

-Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, bir aylık maaşını bağışladı.

-Antalya Valisi Münir Karaloğlu aile olarak birer maaş bağışladıklarını bildirdi.

-Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, bir maaşını bağışladı.

-Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce bu ayki maaşını bağışladı.

-Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ise üç ay maaşını bağışladı.

-Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç ve başkan yardımcıları Rahmi Şengül ile Serkan Cerrahoğlu da birer maaş bağışladı.

-Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya 3 aylık maaş bağışladı.

-Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan bir aylık maaşını bağışladı.

-Samsun Valisi Osman Kaymak, bir maaş bağışladı

-İzmir’de AK Partili milletvekilleri, üniversite rektörleri, bazı belediye başkanları ve sivil toplum kuruluşları Milli Dayanışma Kampanyası’na destek verdi.

-AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya 2 maaşını bağışladı.

-AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar ise 1 maaşını bağışladı.

-Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar 1 maaşını bağışladı.

-İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper 1 aylık maaşını bağışladı.

-Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu 1 aylık maaşını bağışladı.

-Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer 1 aylık maaşını bağışladı.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı