Eğitim

Birinci sınıf kayıtları ne zaman yapılacak? Okullar ne zaman açılacak?

Bu sene corona virüsü salgını nedeniyle eğitim ile ilgili değişiklikler meydana geldi. Öğrenciler tedbir kararları kapsamında uzaktan eğitim ile dönemi kapattılar. Peki, bu sene okula başlayacakların durumu ne olacak? Birinci sınıf kayıtları ne zaman yapılacak? Okullar ne zaman açılacak? Cevaplar haberimizde

Türkiye’de ilk kez 11 Mart tarihinde tespit edilen corona virüsü vakaları nedeniyle milyonlarca öğrenci uzaktan eğitime başlamıştı. Bu sene karnelerini e-Devlet üzerinden alan öğrenciler için MEB açıklama yaptı. Okulların tekrar 31 Ağustos tarihinde açılacağı duyuruldu. Çocukları ilk defa okula başlayacak olan veliler ise kayıt işlemlerini ne zaman yapılacağını merak ediyorlar.

Okul kayıtları ne zaman yapılacak?

MEB tarafından okul kayıtlarının ne zaman yaptırılacağına ilişkin resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Ayrıca lise kayıtları 16 Temmuz tarihinde açıklanacak LGS sınav sonuçlarından sonra belli olacak.

 

Okullar ne zaman açılacak?

MEB tarafından okulların başlama tarihine ilişkin olarak 81 ile genelge gönderildi. Genelgeye göre okullar 31 Ağustos tarihinde açılacak ve 18 Haziran 2021 tarihinde kapanacak. 16-20 Kasım 2020 birinci ara dönem tatili 25 Ocak-5 Şubat yarı yıl tatili, 12-16 Nisan tarihinde ise ikinci dönem ara tatili yapılacak.

İlgili Makaleler