Gündem

Bir sağlık çalışanımızdan acı haber! Koronavirüsten hayatını kaybetti

Amasya’da Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde görev yaptığı öğrenilen Orkun Karadağ’dan kötü haber geldi. Diyabet hastası olduğu öğrenilen Orkun Karadağ, bir süre önce koronavirüs test sonucu pozitif çıkınca Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı.

GEÇEN AY ANJİYO OLDUĞU ÖĞRENİLDİ

Şerefeddin Karadağ’ın durumunun kötüleşmesi üzerine Samsun’da özel bir hastaneye sevk edildi. Yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Karadağ, müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Karadağ’ın geçen ay anjiyo olduğu ve stent takıldığı öğrenildi.

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ AÇIKLAMA YAPTI

Amasya İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz, yaptığı açıklamada, sağlık ailesinden bir canı daha kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını ifade ederek, “Amasya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizde sağlık çalışanı olarak görev yapan Orkun Karadağ maalesef Kovid-19’a karşı vermiş olduğu mücadeleyi kaybetmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm sağlık camiamıza baş sağlığı dilerim.” dedi.Karadağ’ın cenazesi, yarın görev yaptığı hastane önünde yapılacak törenin ardından Amasya’da toprağa verilecek.