Gündem

Bir kadın cinayeti daha! Çocukları sinir krizi geçirdi

Bir kadın cinayeti haberi de Samsun’dan geldi. 51 yaşındaki Selma Ö., kocası tarafından pompalı tüfekle vurularak öldürüldü. Mehmet Ö, karısını pompalı tüfekle vurarak öldürdükten sonra aynı silahlı kendini vurup intihara kalkıştı. Ağır yaralanan Mehmet Ö, hastaneye kaldırıldı. Acı haberi alan çocuklarının feryadı yürek yaktı.

Olay, Samsun’un Salıpazarı ilçesi Bereket Mahallesi Şehit Adnan Yıldız Caddesi kenarındaki tarlada meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 58 yaşındaki Mehmet Ö., evlerinin yakınındaki tarlada lahana toplayan 3 çocuk annesi eşi 51 yaşındaki Selma Ö.’yü pompalı tüfekle vurdu. Selma Ö. olay yerinde hayatını kaybetti. Mehmet Ö. daha sonra da aynı tüfekle kendini vurarak ağır yaraladı. Salıpazarı Devlet Hastanesine kaldırılan yaralı, ilk müdahalesinin ardından Sağlık Bakanlığına ait ambulans helikopter ile Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi. Selma Ö.’nün cesedi otopsi için Salıpazarı Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

ANNESİNİN ACI HABERİNİ ALAN GENCİN FERYADI YÜREK YAKTI

Çiftin çocukları F.Ö. morgun önünde uzun süre gözyaşı döktü. Gencin feryatları yürekleri dağladı. Silah sesi üzerine olaydan haberdar olduklarını söyleyen çiftin komşuları olaydan dolayı çok üzgün olduklarını söyledi. Selma Ö.’nün çok iyi bir kadın olduğunu ifade veren komşuları, “Yazık oldu” dedi.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.