Gündem

Bir İlimizden Korkutan Haber Geldi ! Vaka Sayısı Yeniden Yükselmeye Başladı

Valisi Seddar Yavuz yaptığı açıklamalarında ilde yurt içinden ve yurt dışından gelen şahısların sorumsuzca davranışları nedeniyle pozitif vaka sayısında artış görüldüğünü vurguladı.

Ordu’da corona virüsü vaka sayısı Ramazan Bayramı ile birlikte artmaya başladı. Yurt dışı ile İstanbul ve Kocaeli gibi büyükşehirlerden gelenler ile birlikte pozitif vaka sayısının arttığı belirtildi. İl genelinde 1 günde 7 pozitif vaka tespit edildi. Ayrıca bu kişilerin temaslı olduğu kişilerin tespit edilmesi için çalışmalar başlatıldı.

ENTÜBE SAYISI 3, YOĞUN BAKIM SAYISI 7

Salgının başlamasıyla birlikte toplam 11 bin 200 testin yapıldığı kentte, 300 hasta iyileşerek sağlığına kavuştu. 22 hasta ise vefat etti. Ayrıca il genelinde 3 hastanın hala entübe olduğu belirtilirken yoğun bakımdaki hasta sayısı 7 olarak ifade edildi.

Vali Seddar Yavuz konu hakkında açıklamalarda bulunarak Ordu’ya yurt dışından ve başka şehirlerden gelen bazı kişilerin, koronavirüs tedbirlerine ve alınan kararlara uymadığını belirtti ve son dönemde pozitif vaka sayısında artış yaşandığını vurguladı. Vali Yavuz vatandaşlara uyarı yaparak açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

VAKALARDA ARTIŞ OLABİLİR”

“İlimize yurt içinden ve yurt dışından gelen şahısların sorumsuzca davranışları sebebiyle maalesef pozitif vakalarda artış görülmektedir. Buna ilaveten, havaların ısınmasıyla birlikte vatandaşlarımız, sokağa, caddelere, park, meydan ve sahillere akın ettiler. Bazı cadde ve sokaklarda ciddi insan kalabalıkları oluşturuluyor. Adeta salgının bittiği varsayımıyla hareket ediliyor. Yapmış olduğum denetimlerde bu durumu gözlemliyorum. Yaratılan bu sosyal hareketlilik, ilimizde pozitif vakalarda artışa neden olabilmektedir. Aksi takdirde, pozitif vakalarda artış olabilir.

“İZOLE OLMALARI SAĞLANMALIDIR”

Son günlerde ilimize başka illerden ve yurt dışında gelen vatandaşlarımız oluyor. Bu kişilerin mutlak suretle takip edilmesi gerekiyor. Mahalle muhtarlarımız, mahallelerine dışarıdan gelen şahısları takip edip, mutlak suretle güvenlik birimlerimize bildirmeleri gerekir. Bu kişilerin çok iyi izole olmaları sağlanmalıdır.”

Etiketler

İlgili Makaleler