Gündem

Bir ilimizde daha bayramlaşma yasaklandı!

Kurban Bayramı'na günler kala önlemler alınmaya başladı. Karabük Valisi Fuat Gürel'in toplu etkinlik ve bayramlaşmaların yasaklanacağını bildirmesinin ardından bir açıklama da Bartın Valisi Sinan Güner'den geldi. Güner, Kurban Bayramı'nda koronavirüs tedbirleri kapsamında bayramlaşma faaliyetlerinin yasaklanacağını söyledi.

Bartın Valisi Sinan Güner, koronavirüs önlemleri kapsamında bayramlaşma etkinliklerinin yasaklanacağını söyledi. Öte yandan Karabük Valisi Fuat Gürel de geçtiğimiz günlerde toplu etkinlik ve bayramlaşmaların yasaklanacağını bildirmişti.

Bartın Valisi Sinan Güner, Kurban Bayramı’nda alınacak koronavirüs tedbirleri kapsamında, geçen yıllarda yapılan toplu faaliyetleri yasaklayacaklarını açıkladı. 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı kapsamında gazetecilerle bir araya gelen Vali Güner, Pazartesi günü gerçekleştirecekleri toplantıda Kurban Bayramı’nda alınacak olan koronavirüs tedbirlerinin belli olacağını söyledi.

KURBAN BAYRAMI ÖNLEMLERİ

Geçmiş yıllardaki Bartın’a mahsus, meşhur kutlama faaliyetlerini yasaklayacaklarını ifade eden Güner, “Zaten, İl Hıfzıssıhha Kurulumuz, Kurban Bayramı ile ilgili kararlarını açıklamıştı. Mesela hayvanın başında 1 kişi bulunacak. Tabi bir vakit geçtiği için Pazartesi günü olacak olan toplantıdaki bu eski kararımızı bir kere daha vurgulamış oluruz. Yeni yasaklama kararları da olacak. Hafta sonu yapılacak bilim kurulu toplantısını bekliyorum. Aslında Karabük Valiliği’nin söylediği şey hepimizin aklından geçen şey. Bilim kurulu rehberini göndersin. Buradaki adetleri usulleri öğrensin. Bu karar alındıktan sonra her evde her köyde jandarma polis bulundurma ihtimalimiz yok ama bunu ilan ettiğimizde bir caydırıcılık olacağına inanıyorum” diye konuştu.

KARABÜK’TE DE BAYRAMLAŞMAK YASAKLANDI

Öte yandan Karabük Valisi Fuat Gürel, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, koronavirüs tedbirleri kapsamında Kurban Bayramı’nda toplu yapılan etkinliklerin yasaklanacağını belirerek, “Toplu olarak bir köyde, bir mahallede insanlar toplanıp bayramlaşma etkinliği yaparlarsa onları yasaklayacağız” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu