Gündem

Bir ile daha yasak getirildi!

Kırıkkale'de koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan önlemlerde virüsün yayılmasını engellemek amacıyla asker uğurlama eğlencelerinin yasaklandığı bildirildi. Valilikten yazılı açıklama yapıldı.

Kırıkkale Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre virüsün yayılmasını engellemek amacıyla asker eğlencelerinin yasaklandığı bildirildi.

VALİLİKTEN YAZILI AÇIKLAMA GELDİ

Bu çerçevede asker uğurlama törenlerinin veya eğlencelerinin oluşturabileceği riski önlemek adına bazı kararlar alındığı belirtilen açıklamada, “Kontrolsüz kalabalıkların oluşmasına neden olan ve fiziki mesafe kurallarına aykırılık teşkil eden asker uğurlamalarına, hiçbir şekilde müsaade edilmemesine, otogar ve gar gibi yerlerden yapılacak uğurlamalara askerlik yükümlüsünün birinci derece yakınlarının katılmasına izin verilmesine, bunun dışında akraba, tanıdık, arkadaşlarının katıldığı toplu uğurlamalara kesinlikle müsaade edilmemesi karar verilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, askerlik şubelerinden sevk işlemleri yapılırken kişinin, birliğine teslim olacağı dönemi kapsayacak şekilde başta fiziki mesafe kuralı olmak üzere, pandemi tedbirlerini ihlal edecek uğurlama, tören, eğlence ve konvoy gibi aktivitelerde bulunmayacaklarına dair taahhütname alınmasına da karar verildiği ifade edildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu