Gündem

Bir ilde koronavirüs alarmı! Yeni yasak kararları

Gaziantep'te koronavirüs ile mücadele kapsamında yeni kararlar alındı. Gaziantep Valisi Davut Gül düzenlediği toplantıda virüs ile mücadele kapsamında toplantı düzenleyerek yeni yasak kararları alındığını bildirdi.

Gaziantep’te koronavirüs ile mücadele kapsamında virüsün yayılmasını engellemek amacıyla mezarlık ziyaretleri 3 gün süreyle yasaklandı.

MEZARLIK ZİYARETİ 3 GÜN YASAKLANDI

Gül, toplantıda alınan bazı kararlara ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Salgın hastalıktan dolayı Gaziantep’te perşembe, cuma, cumartesi mezarlık ziyareti yasaklanmıştır. Düğünler azami 2 saatle sınırlandırılmış olup, ayrıca kına, çeyiz gibi törenler yapılmayacaktır. Düğün salonlarının kameralarından da kurallara uyulup uyulmadığı denetlenecektir.” ifadesine yer verdi.

Toplantıya, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Albay Hüseyin Bekmez, İl Sağlık Müdürü Serdar Sarıfakı, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ve Şahinbey Belediye Başkan Yardımcısı Cuma Güzel de katıldı.

İlgili Makaleler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu