Kütahya Haberleri

Bir ilde daha sigara içme yasağı geldi!

Kütahya Valiliği de birçokilden sonra sigara içmeyi yasakladı. Maske yasağının sigara içme bahanesiyle delindiğini ifade eden valilik, bu yüzden maske takma kuralını ihlal ederek sigara içmenin yasaklandığını açıkladı.

Kütahya Valiliği de ilde sigara içe yasağı getirdi. Kütahya İl Hıfzıssıhha Kurulu Vali Ali Çelik başkanlığında koronavirüs önlemleri kapsamında yeni tedbirler getirmek için toplandı. Toplantıda Koronavirüs tedbirleri kapsamında takılması zorunlu olan maskenin sigara içme bahanesiyle ihlal edildiği belirtildi.

SİGARA YASAĞI YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

Kurul da kent merkezindeki birçok cadde ve sokakların yanı sıra pazar yerleri, cami önleri, hastane bahçeleri, parklar gibi alanlar ile otobüs ve servis duraklarında sigara içilmesinin yasaklanmasına karar verdi. Valilik tarafından onan yasak yürürlüğe girdi.

ALANLARDA SİGAR İÇMEK YASAK

Kütahya İl Hıfzıssıhha Kurulu kararında, “Merkezinde Atatürk Bulvarında, Adnan Menderes Bulvarında, Asım Gündüz Caddesinde, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Abdurrahman Karaa Bulvarı, Sevgi Yolu’nda, Saman Pazarında maske kullanımını ihlal ederek ya da maskeyi aşağı indirerek sigara içilmesinin yasaklanmasına karar verildi. İşyeri sahiplerinin ve misafirlerinin işyeri önlerinde masa ve sandalye koyarak veya ayakta maske kullanımını ihlal ederek maskeyi aşağı indirerek sigara içmelerinin yasaklanmasına. Pazar yerlerinde tuhafiye ve züccaciye alanları dahil müşteri ve pazarcıların maske kullanımını ihlal ederek, maskeyi aşağı indirerek sigara içmelerinin yasaklanmasına. İlimizde özellikle vatandaşlarımızın gün içerisinde toplu olarak bulunabilecekleri alanlar olan cami önleri, hastane bahçeleri, parklar gibi alanlar ile otobüs ve servis duraklarında toplum sağlığını korumak ve bulaşa sebep olunmaması maksadıyla sigara içilmesinin yasaklanmasına karar verildi” denildi.