Gündem

Bir il için valilik açıkladı: 15 Mart’a kadar yasaklandı!

Corona virüsü salgını nedeniyle illerde yeni tedbir kararları alınabiliyor. Bu kapsamda Osmaniye Valiliği yeni bir açıklamada bulundu. Valilik tarafından yapılan açıklamada, gösteri yürüyüşleri, açık alanda toplanma, basın açıklaması gibi etkinliklerin 15 Mart tarihine kadar yasaklandığı bildirildi.

Türkiye’de corona virüsü salgını nedeniyle yeni tedbir kararları alınıyor. Bu kapsamda Osmaniye Valiliği yeni bir açıklamada bulundu.

Valilik tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Mülki amirliklerin uygun göreceği sosyal mesafe kuralına uyularak yapılacak etkinlikler hariç olmak üzere miting, kapalı ve açık yer toplantıları ile gösteri yürüyüşleri, açık alanda toplanma, basın açıklaması, çadır kurma, stant açma, oturma eylemi, imza kampanyası, anma töreni ve benzeri türdeki eylem ile etkinlikler, oyun, temsil ve çeşitli şekillerdeki gösteri ve etkinlikler, ticari kimliği bulunan tüzel kişiliklerinin ticari faaliyetleri hariç olmak üzere el ilanı dağıtılması, pankart ve afiş asılması gibi etkinlikler 15 Mart’a kadar yasaklanmıştır.”

Osmaniye’nin risk durumu nedir?

Türkiye’de iller düşük riskli (mavi),orta riskli (sarı),yüksek riskli (turuncu) ve çok yüksek riskli (kırmızı) olarak gruplara ayrıldı. Bu kapsamda Osmaniye çok yüksek riskli iller arasında yer alıyor.