Ekonomi

Binlerce kişinin banka hesabına yarın para yatacak!

Türkiye’de binlerce kişi kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemelerinden faydalanıyor. Desteklerden yararlanan vatandaşlar Şubat ayı ödemelerinin ne zaman yapılacağını merak ediyordu. Bu konuda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklamada bulundu. Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamada, ödemelerin 5 Mart 2021 tarihinde banka hesaplarına yatırılacağı bildirildi.

Pandemi nedeniyle uygulamaya konulan kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemeleri ile ilgili beklenen açıklama geldi.

Bakan Selçuk ödemeler hakkında, “Kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemelerini 5 Mart 2021 tarihinde hesaplara yatıracağız” açıklamasında bulundu. Banka hesaplarına yatıracak olan ödemelerden IBAN bilgileri eksik olanlar için de bilgilendirmelerde bulunuldu.

IBAN’I EKSİK OLANLAR PTT’DEN ALACAK

Buna göre, IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşların ödemeleri PTT üzerinden yapılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önce yaptığı açıklamalarda kısa çalışma ödeneği süresinin Mart ayı sonuna kadar uzatıldığını bildirmişti. Erdoğan tarafından yapılan açıklamalarda, “Kısa çalışma ödeneğinin süresini son defa olarak mart ayı sonuna, asgari ücretteki artış miktarı kadar yükselttiğimiz nakdi ücret desteğinin süresini de 17 Mart’a kadar uzattık.” İfadeleri kullanılmıştı.