Ekonomi

BİM Marketten alışveriş yapan herkesi ilgilendiriyor: Artık böyle satın alınacak!

Ekonomik alışverişin adresi olarak bilinen BİM Market corona virüsü salgını nedeniyle yeni uygulamalar başlattı. Market tarafından yapılan açıklamada, BİMPARA ile cep telefonundan ödeme yapılabileceği bildirildi.

Dev market zinciri BİM BİMPARA ile kredi kartı veya nakit paraya ihtiyaç duymadan cep telefonundan tamamen temassız ödeme dönemine geçti. Corona virüsü salgını sürecinde temassız ödemeye önem verenler için BİM market uygulaması Android (Play Store) ve IOS (App Store) mağazalarından indirilerek kullanılabilir.

BİMPARA Kullanım Şekli

Telefonunuza BİMPARA uygulamasını linkten indirebilirsiniz

BİMPARA uygulamasını Google Play, App Store veya Huawei App Gallery üzerinden indirdikten sonra cep telefonu numaranızla kayıt olunması gerekmektedir.

Kredi kartınızla BİMPARA uygulamasında kendi hesabınıza yükleme yaparak nakit veya kredi kartı taşımadan alışverişlerinizi temassız ödeme ile tamamlayabilirsiniz.

BİMPARA uygulaması üzerinden sevdikleriniz, yakınlarınız ve ihtiyaç sahiplerinin hesabına BİMPARA gönderimi yapabilirsiniz.

Kendi hesabınıza tek seferde en az 50 TL en fazla 2.000 TL olacak şekilde yükleme yapabilir, başkalarına tek seferde en az 10 TL, en fazla 500 TL olacak şekilde gönderim yapabilirsiniz.

Bir gün içinde en fazla 4 seferde ve toplamda en fazla 6.000 TL tutarında BİMPARA yüklemesi yapabilirsiniz.
Bir hesap için kredi kartı ile yüklenmiş anlık aktif BİMPARA üst limiti 6.000 TL’dir. Bu tutar mağazalarımızda kullanılarak veya başka BİMPARA kullanıcılarına transfer edilerek eksiltilmeden yeniden kredi kartı ile yükleme yapılamamaktadır.

Aynı günde gönderilebilecek en fazla tutar 2.000 TL, hesabında BİMPARA bulunan kişinin mağazada aynı günde harcayabileceği en fazla tutar 1.000 TL’dir.

Mobil uygulamayı indirmeden, SMS olarak gelecek tek kullanımlık ödeme kodu ile BİM mağazalarımızda kasalarda ödeme yapabilirsiniz. Ödeme kodu tek sefer kullanılabilmektedir. Uygulama yüklendiği durumda ise kısmi olarak da kullanım yapabilirsiniz.