Bilim

Whatsapp'a 2 yeni özellik geldi! O çok kullanılan özellik kalkıyor!

En çok kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp için şuan Test denemesinde olan bu güncellemeler yakın zamanda telefonlarımızda yer alacak.

O ÖZELLİK KALKIYOR!

WhatsApp, TestFlight programı aracılığıyla iOS uygulaması için yeni bir güncelleme yayınladı ve uygulama sürümünü 2.19.60.26’ya yükseltti. Güncelleme, uygulamaya iki yeni özellik getirirken bazı kullanıcıların sıklıkla kullandığı bir özelliği de kaldırıyor. Güncelleme, uygulamaya iki yeni özellik getirirken bazı kullanıcıların sıklıkla kullandığı bir özelliği de kaldırıyor.

“KAYDEDEMİCEKLER…”

WhatsApp’ın yeni güncellemesi ile birlikte kullanıcılar, diğer kullanıcılarının profil fotoğraflarını cihazlarına kaydedemeyecekler.Kişisel verilerin gizliliği gereği kaldırılan bu özellik, WhatsApp kullanıcılarının fotoğraflarını istemedikleri kişilerle paylaşmasını da bir noktada engellemiş oluyor.Toplam boyut görülebilecek.Kolaylık sağlayacak bu özelliğin çok sevileceği düşünülüyor. Bir diğer değişiklik ise toplu fotoğraf gönderimlerinde gerçekleşti. Artık herhangi bir kullanıcıdan toplu fotoğraf aldığınızda albümün içinde kaç adet fotoğraf yer aldığını ve albümün toplam dosya boyutunu görebileceksiniz.Bu özellik, mobil veri kullanarak fotoğraf paylaşan kullanıcılar için faydalı olacaktır.?WhatsApp beta sürümünde gerçekleşen son değişiklik ise ses dosyası formatı oldu.WhatsApp, sesli mesaj formatı olarak Opus’u kullanıyor fakat bu format çoğu uygulama tarafından desteklenmiyor. WhatsApp, Opus dosyalarını M4A (AAC codec) formatında dışarı çıkararak sorunu çözmüş durumda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu