Bilim

Whatsapp kullanıcılara dava açıyor! İşte o karar!

WhatsApp uygulaması, en çok kullanılan mesajlaşma programlarının başında gelirken, artık bir dönemin sonuna geliniyor. 1.5 milyar aktif kullancıısı ile sektörün en iddialı uygulaması olan WhatsApp, kullanıcıların daha sağlıklı ve güvenli zaman geçirebilmeleri adına bir dizi önlemler aldı.

Bu bağlamda yaşantımızı kolaylaştıran WhatsApp uygulaması, açılan ortak söyleşi gruplarındaki tatsızlıklarla zaman zaman başımıza dert de olabiliyor. Grup üyelerinin ileti gönderimlerinde konu kurallarına uymamaları iletişimde gergin anlar yaşatabiliyor.

Yapılan açıklamada otomatik mesaj atılması ve diğer kullanıcıların rahatsız edilmesi gibi durumların saptanması durumunda sorumlu kişilere karşı yasal adımların atılacağının altı çizildi.

Teknolojinin gelişmesiyle hayatımızın bir parçası haline Whatsapp, kullanıcıların uygulamada rahat ve güvenli bir zaman dilimi geçirebilmeleri adına aldığı kararda, otomatik mesaj atanlar ve diğer kullanıcıları rahatsız edici içerik gönderen kişilerin dava edileceğini duyurdu.

Bir cevap yazın