Bilim

Whatsapp'a 5 yeni özellik geldi! İşte yeni Whatsapp güncellemesi!

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, güncellemelerine hız kesmeden devam ediyor. Kullanıcıların daha teknolojik bir deneyim yaşamaları için sık sık güncelleme yapan WhatsApp‘ın dünya genelinde günlük kullanıcı sayısının 1 milyar olduğu biliniyor. Günde 55 milyar mesajın gönderildiği WhatsApp uygulamasında son yaşanan gelişmeler ise Whatsapp kullanıcılarını heyecanladırdı. Yapılan son güncelleme ile WhatsApp 2.20.10 sürümünü kullanan kullanıcılar artık bir çok yeni özelliğe sahip olacak.

İşte gelecek olan yeni özellikler:

WABetaInfo tarafından yapılan açıklamalara göre WhatsApp ekibinin üzerinde çalıştığı özelliklerden ilki, “Kişi Entegrasyonu” olarak isimlendiriliyor. Bilindiği üzere iPhone sahipleri, iOS 13’le birlikte telefonlarının genel görünümlerinde bazı değişiklikler fark ettiler. Bu değişikliklerden bir tanesi de paylaşım ekranıydı. İşte şimdi bu ekran, WhatsApp kişilerini ve grupları da detaylı olarak içerecek. 

WhatsApp geliştiricilerinin iOS kullanıcıları için üzerinde çalıştıkları ikinci yeni özellik ise düşük veri modu. Kullanıcılar, bu modu açtıklarında ve telefonları zayıf bir ağ bağlantısına sahipken, WhatsApp grup ve sohbetlerden gelen medyaları ve sesleri indirmeye çalışmayacak. Böylelikle kullanıcılar, WhatsApp’tan mesaj göndermeye ve mesaj almaya devam edebilecekler.

En önemli özelliklerden birisi de düşük veri kullanma özelliği. Bu sayede internet üzerinden kullanılan verilen yükü hafifleyecek. Kısaca WhatsApp artık daha az internet harcayacak.

Başka bir özellik ise 3D Touch olarak bilinen özelliğin WhatsApp‘ta entegreli bir şekilde çalışması oldu. 

Yeni gelen rehber entegrasyonu sayesinde, arkadaşlarınıza göndermek istediğiniz belgeleri daha kolay gönderebileceksiniz.

Bir grup sohbetinde 999’dan fazla mesaj varsa, WhatsApp doğru bilgi vermiyordu. Bu nedenle yeni güncellemeden sonra 999+ şekline bir ibare kullanılacak, rakam verilmeyecek.

Yeni güncelleme sayesinde bazı kullanıcılar karanlık mod desteğine gerçek anlamıyla kavuşacak.

Bir cevap yazın