WhatsApp'ta beklenen yeni özellik yayınlandı!

Whatsapp'ta merakla beklenen yeni özellik kullanıma sunuldu. Whatsapp, gruplara eklenme konusunda yeniliğe gitti. Yeni özellik ilk kez Hindistan'da test edildi. Whatsapp'a gelen yeni özellikte kullanıcılar, hangi gruplara ekleneceklerine kendileri karar verecek. Gizlilik özelliği ile kullanıcılar, tanımadıkları kişilerin gruplara eklenmesini engelleyebilecek.

BİLİM VE TEKNOLOJİ 06.11.2019, 22:49 06.11.2019, 23:08
WhatsApp'ta beklenen yeni özellik yayınlandı!

Whatsapp'ın merakla beklenen yeni özelliği yayınladı. Yeni özellik ilk kez Hindistan'da tes edildi. 

WhatsApp'a birçok yeni özellik eklenip, kullanıcı deneyimi zenginleştirilse de, şikayet edilen noktaları var. Bu eksi kısımlar da yeni güncellemelerle düzeltiliyor. Kullanıcıların tanımadığı kişiler tarafından alakasız, rastgele gruplara eklenme konusunda şikayetleri vardı. Bu durum birçok defa çeşitli internet topluluklarında, sosyal medyada dile getirildi. WhatsApp, gruplara eklenme konusundaki özelliğini daha da derinleştirdi. İşte detaylar...

KULLANICILAR, TANIMADIKLARI KİŞİLERİN GRUPLARA DAHİL OLMASINI ENGELLEYECEK

'Hiç Kimse', 'Kişilerim' ve 'Herkes' olmak üzere dahil olunacak grupların, kullanıcı tarafından seçilmesini sağlayan özellik ilk kez Hindistan'da test edildi.

Bunun ardından yeni yayınlanan gizlilik özelliği ile kullanıcılar, tanımadıkları kişilerin gruplarına eklenmesini engelleyecek.

Yani, kimlerin, sizi hangi gruplara ekleyeceğine karar vermenizi sağlayacak.

WHATSAPP'A GELECEK YENİ ÖZELLİK NASIL YAPILIR?

WhatsApp'ın 'Ayarlar' seçeneğinden 'Hesaplar' bölümüne gidin. 'Gizlilik' sekmesinden 'Gruplar'ı seçerek hangi kişilerin, sizi WhatsApp grubuna dahil edebileceğine karar verebilirsiniz.

İŞTE WHATSAPP'IN YENİ EMOJİLERİ

Facebook'un bünyesinde bulunan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp bir kez daha platforma entegre edeceği yenilikler ile gündemde.

1.5 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip olan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp Android güncellemesi ile 74 yeni emoji'ye kavuşacak.

WABetaInfo'nun ulaştığı bilgilere göre, WhatsApp Android kullanıcıları için beta sürümünü güncelledi. Yeni sürüm ile kullanıcılar yeni emoji'lere kavuşacak. Gelen ilk bilgilere göre, yeni sürümde 74 tane yeni emoji yer alacak.

WhatsApp 2.19.315 güncellemesi ile birlikte arasında esneme, el sıkma, diz çökmüş insanlar, işitme ve yürüme engelliler için çeşitli emoji opsiyonları yer alıyor. Ayrıca flamingo, orangutan, uçurtma, paraşüt ve falafel gibi farklı emoji'ler de uygulamaya ekleniyor.

.

Yorumlar (0)