Sosyal Medya'da ilk 10 firma hangileri oldu?

Sosyal medya'nın en çok izlenen markalarını listeleyen SocialBrands sitesine göre, son 1 yıl içinde en en çok ziyaret edilen marka, son altı ayın zirvedeki ismi yine Netflix oldu. Madam Coco ikinci sırayı alırken Türk Hava Yolları üç ve İzmir'li bir firma olan Pizza pizza'nın yatırımcısı Terra Pizza 10. oldu.

BİLİM VE TEKNOLOJİ 05.10.2019, 14:46
Sosyal Medya'da ilk 10 firma hangileri oldu?

Netflix üyelerinin çok çeşitli ödüllü dizileri, filmleri, belgeselleri ve daha fazlasını internete bağlı binlerce cihaz üzerinden izlemesini sağlayan bir yayın hizmeti sunuyor.

Adından sıkça bahsedilen Netflix, geçtiğimiz yıl Çağatay Ulusoy'un başrolünü oynadığı bir dizi ile de gündeme gelmişti.

Farklı mecralarda 40 binden fazla sosyal medya hesabını, tarafsız olarak değerlendiren SocialBrands, her ay Türkiye’nin en fazla hit alan sosyal medya hesaplarının performans incelemesini gerçekleştirerek, kendi sitesinden sıralamayı paylaşıyor.

Sıralamada dikkat çeken ikinci sırada Madam Coco ve Türk Hava Yolları bulunuyor.

Madam Coco ev tekstili mağazalar zinciri ile uygun fiyatlarla ve sürekli kampanyadaki ürünleri ile ikinci sırada yer alıyor.

Türk Hava Yolları ise, yeni uçağı Dreamliner ve THY voleybol takımının Avrupa Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanmasıyla ilgili yaptığı paylaşımlarla yüksek etkileşim toplayarak üçüncü sırada yer aldı.

Markaların performanslarını 30’dan fazla istatistiksel kritere göre değerlendiren sosyal medya marka endeksi SocialBrands, ekim ayı sonuçlarını hazırlarken 44 bin 619 marka hesabından yapılan 1 milyon 619 bin paylaşımı inceledi.

1 milyar 244 milyon kullanıcı etkileşiminin değerlendirildiği SocialBrands ekim ayı listesinde bu ay ilk 10’da yer alan diğer markalar sırasıyla Ziraat Bankası, Nef, Mutlu Akü, İnci Akü, Ford Türkiye, Zen Pırlanta ve Terra Pizza oldu.

İzmir'li Pizza Pizza firmasının aldığı yatırımla ismini değiştirerek başarılı bir kampanya dönemi geçiren Terra Pizza 10. sırada yer alıyor.

Türkiye’nin en kapsamlı sosyal medya endeksi

SocialBrands, markaların sosyal medya performanslarını tarafsız ve tamamen veriye dayalı şekilde ölçümleyen Türkiye’nin tek sosyal medya marka endeksidir. BoomSocial verilerini kullanan SocialBrands; Facebook, Twitter ve Instagram’da yer alan 44 binden fazla marka hesabının performansını aylık dönemlerde hem diğer markalara hem de kendi sektörüne kıyasla ölçümler.

Listedeki diğer firmaları izlemek için https://www.boomsocial.com/Social-Brands

 

Yorumlar (0)