Schneider Electric "İnovasyon Tır"ı son sürat İzmir'deydi

Schneider Electric, 7 şehirde, 8 farklı etkinlik ile endüstride dijital dönüşümü farklı boyutlara taşıyacak "İnovasyon Yolda" etkinlikleri kapsamında etkinliklerinin sonuncusunu iki gün süren bir buluşma ile İzmir’de gerçekleştirdi. Schneider Electric, Ar-Ge ve üretim gücüyle ülke ihracatında ilk beşte yer alan İzmir’de, sanayide akıllı üretim ve dijital dönüşüm yolculuğuna ilişkin teknoloji ve yol haritalarını paylaştı.

BİLİM VE TEKNOLOJİ 23.10.2019, 15:47 23.10.2019, 18:21
Schneider Electric "İnovasyon Tır"ı son sürat İzmir'deydi

Schneider Electric'ten yapılan açıklamaya göre, şirket, Türkiye’de enerji verimliliği, akıllı üretim ve dijital dönüşüm çalışmalarına güç katmak üzere İnovasyon Yolda adlı bir etkinlik serisi düzenliyor. Bu kapsamda 7 şehirde, 8 noktada buluşmalar gerçekleştirmek üzere yola çıkan İnovasyon Tır'ı 16-17 Ekim’de İzmir Tepekule Kongre Merkezi’nde Ege Bölgesindeki endüstri liderlerini bir araya getirdi.

Son yıllarda sayıları hızla artan teknoloji şirketleri ile birlikte İzmir, endüstriyel üretimde yeni bir döneme giriyor. Uzun yıllara dayanan üretim ve ticaret gücünü bu sayede dijital çağa hazırlayan İzmir ve çevre illerdeki sanayi kuruluşları, akıllı teknolojilerle verimlilik, güvenilirlik ve karlılıklarını artırma ve sundukları değeri zenginleştirme potansiyeline sahip.

Bu kapsamda Schneider Electric, İzmir ve çevresinde, dijital dönüşümün üretim süreçlerinde üretkenliği ve karlılığı nasıl artırmak gerektiğinin yollarını paylaştı. Tesislerde gelişmiş izlemenin makine, varlık ve süreç performansını nasıl iyileştirdiğini gözler önüne seren şirket, dijital ekonomide başarılı olmanın altın kuralı olan Nesnelerin İnterneti’nin (IoT) tüm özelliklerinden yararlanabilmeyi sağlayan EcoStruxureTM çözümleri ile yoğun ilginin odağı oldu.

Schneider Electric’in IoT tabanlı açık, farklı marka ürünlerle çalışabilen otomasyon çözümü platformu olan EcoStruxure, üretimde sürdürülebilirliği, verimliliği ve izlenebilirliği iyileştirmek için değer zincirinin her adımında dijital dönüşüm sağlıyor.

Şirket tarafından, makine sektörü için özel geliştirilen "Ecostruxure Machine ", makinelere uzaktan bağlanarak arıza teşhisi ve onarım gibi uygulamalarla makinelerin durma sürelerini yüzde 50'lere kadar azaltabildiğini gözler önüne serdi.

Böylece, kullanıcılarına güvenlik, güvenilirlik, verimlilik, sürdürülebilirlik ve bağlanabilirlik sağladığını kanıtlamış oldu. Haberleşen ürünler, uç kontrol ve uygulama, analitik ve servisler katmanlarından oluşan EcoStruxure mimarisi aynı zamanda Nesnelerin İnterneti, haberleşme ve bulut teknolojileri, büyük veri analitiği ve siber güvenlik gibi teknolojileri kullanıyor ve tüm katmanlarda dijital dönüşüme hizmet ediyor.

Yorumlar (0)