Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank açıkladı: Akıllı dijital teknolojiler desteklenecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank beklenen müjdeyi verdi. Varank'ın yaptığı açıklamada akıllı dijital teknolojiler desteklenecek. Ayrıca KOBİ'lere bu konuda uygulama ve ticaretleşme desteği aktarılacak. Dijitalleşmek isteyen KOBİ'leri teşvik etmek istediklerini ifade eden Varank, işletme başına 1 milyon ödeme yapılacağını söyledi. Bunun 300 bin lirası hibe edilecek.

BİLİM VE TEKNOLOJİ 04.03.2019, 15:27
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank açıkladı: Akıllı dijital teknolojiler desteklenecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank beklenen müjdeyi verdi. Varank'ın yaptığı açıklamada akıllı dijital teknolojiler desteklenecek. Ayrıca KOBİ'lere bu konuda uygulama ve ticaretleşme desteği aktarılacak. Dijitalleşmek isteyen KOBİ'leri  teşvik etmek istediklerini ifade eden Varank, işletme başına 1 milyon ödeme yapılacağını söyledi. Bunun 300 bin lirası hibe edilecek.

VARANK: "TEŞVİK EDECEĞİZ"

Bugünden itibaren akıllı dijital teknolojileri desteklemeye başlıyoruz diyen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Sizlerle çok yeni bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. KOSGEB yeni bir çağrıya çıktı bugünden itibaren akıllı dijital teknolojileri desteklemeye başlıyoruz. Bu teknololojileri yerli olarak geliştiren KOBİ'lere uygulama ve ticarileşme desteği vereceğiz. Ayrıca üretim süreçlerini dijitalleştirmek isteyen KOBİ'leri de teşvik edeceğiz. Buna seracılık yatırımları da dahil bu manada dijitalleşmeden seracılık yatırımları da faydalanabilecek. Çağrımızın işletme başına 1 milyon lira ve daha da önemlisi bunun 300 bin lirası hibe şeklinde. Başlattığımız programlarla sanayimizin rekabet gücünü arttırıyor ve teknolojik değişimin getirdiği risklere karşı temellerimizi inşallah sağlamlaştırıyoruz."

HEDEF YERLİLEŞTİRME OLACAK

Son dönemde uyguıladığımız politikalar üretimin öncü göstergelerine olumlu şekilde yansındı. Hem realitesinde hem de ekonominin genelinde güven artıyor. Yabancı yatırımcıların da güveni artıyor. 2017'ye göre yüzde 13'lük bir artışla 2018 yılında ülkemize 13 mnilyar dolarlık doğrudan yabancı yatarımcı girişi oldu. Tek başına bu gelime bile ülkeye duyulan güvenin arttığının en somut bir göstergesi. Ağustıos ayındaki spekülatif kur ataklarından sonra hızla toparlanma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Elbette durmak yok. Şimdi yerlileştirmeyi odağımıza aldık. 

Yorumlar (0)