instagram kullanıcılarına müjde! Bunu yaparsanız internet harcamıyor...

En çok kullanılan sosyal medya mecralarından biri olan Instagram yüksek çözünürlükte, güzel içeriklerle hepimizi kendine bağlıyor. Fakat bu yüksek kalitedeki görüntüler için yüksek de internet harcaması yapmamız gerekiyor. İşte instagram'dan buna çözüm geldi.İşte o çözüm yolu...

BİLİM VE TEKNOLOJİ 10.06.2019, 13:42
instagram kullanıcılarına müjde! Bunu yaparsanız internet harcamıyor...

Instagram yöneticileri uygulama kullanırken internetin gitmemesi için bir çözüm gösterdi.

INSTAGRAM YENİ BİR ÖZELLİĞİNİ SUNDU

Güncellenmiş özellikler, daha net kamera yeni çıkartmalar ve yeni alışveriş özelliklerine kavuşan Instagram, yeni bir özelliği kullanıma sundu. Platform kullanılırken daha az hücresel veri kullanılmasını sağlayan bu özellik Android için geliştirildi. Özelliği seçen insanlar hem daha az veri tüketecek, hem de içeriği daha kısa yüklenme süreleri ile görüntüleyebilecek.

BUNU YAPARSANIZ İNTERNETTEN HARCAMA EN AZA İNİYOR...

Instagram, artık yüksek çözünürlüklü içeriklerin görüntülenmesi ve videoların önden yüklenmesi için üç seçenek sunacak. Ayarlarda “Hesap” sekmesi altında “Hücresel Veri Kullanımı” başlığındaki bu özellik ile video ve yüksek çözünürlüklü görsellerin önden yüklenmesi engellenebilecek. Bu özellik aktive edilerek Instagram’da yüksek çözünürlüklü içerikleri görüntülemek için “Hiçbir zaman”, “Yalnızca WiFi” ve “Hücresel Veri + WiFi” arasında seçim yapılabilecek.

Yorumlar (0)