08 Eylül 2017 Cuma 23:06
4n1k Filmi

4n1k filmi son dönemin anlaşılamayacak kadar komik ve belki de son dönemin en enteresan hikayelerinden biri sizleri bekliyor. Bu konuda da sizlere şunu söylememiz gerekir ki, filmin hikayesi Büşra Yılmaz isimli genç yazar tarafından yazılmış bir film. Öncelikle sizleri heyecanlandırmadan filmin hikayesi ile ilgili olarak bilgiler vermeye çalışalım. 4n1k Filmi Hikayesi Nasıl Ortaya Çıktı? Filmin orjinal hikayesi aslında bir kitabın internette çok izlenmesiyle ortaya çıkmış. Yanlış duymadınız. Büşra Yılmaz genç bir yazar olarak bir kitap yazıyor ve bunu internete koyuyor. Bu kitap, internette tam 25 milyon okunduktan sonra bu kitabı basmaya karar vermiş. Böylece filmin hikayesi de ciddiye binmiş diyebiliriz. Çünkü, normal şartlarda Büşra Yılmaz nedendir bilinmez ama hemen kitabı basmıyor. Bir genç kız olan Yaprak'ın aslında çok farklı ve asi bir kızdır. Aslında kimseye de güvenmemektedir. Ancak, hayatı değişecektir. Hem de çok enteresan bir şekilde.


4n1k Filmi Teknik Bilgileri
Filmin yapımcılığını Fabrika yapım üstlenmiş durumda. Yönetmenliğinde ise, Kiralık Aşk dizisinde daha önce, ortak senarist olarak görev yapmış olan bir isim var. Deniz Coşkun bu filmde ilk kez bir filmin de yönetmenliği koltuğunda oturuyor. Filmin dağıtımını Mars Dağıtım üstlenmiş. Film Mayıs 2017 vizyona girmiş bir film. Bu arada başrollerinde Gözde Mutluer ile birlikte, Sina Öze, Burak Yörük ve Hasan Denizyaran görev alıyorlar.
4n1k Filmin Konusu


Filmin ismi anlayacağınız üzere, 4n1k izlenmeden önce kitabından alınmıştır. Film beyaz perdeye aktarılırken, konu genel anlamda değiştirilmemiştir. Şimdi geçelim filmin konusuna. Yaprak isimli bahsettiğimiz genç kız aslında çok normal bir Türk mahallesinde yaşamış ve büyümüştür. Ancak, Yaprak'ı diğer kızlardan ayıran başlıca özelliği kadın erkek ilişkilerindeki duruşudur. O erkek arkadaş edinirken, dost edinmektedir. Dolayısıyla aşık olmamaktadır. Aşka da çok saçma olarak bakmaktadır. Yaprak'ın 3 tane de harika dostu bulunmaktadır. Onlarla harika 4 kafadar olarak takılmaktadır. Ancak, bu üç arkadaşı da erkektir. Dedik ya onun düşüncesi sadece dostluktur. Bütün bunlara rağmen, hayatını değiştirecek olan olay doğum gününde gerçekleşir. Yaprak hayatına normak şekilde devam ederken, doğum gününde bir hediye gelir bu hediyeyi açtığı anda artık her şey değişecektir. Çünkü, hediyeyi gönderen kişi aslında Yaprak'a gizli aşık olan biridir. Çok farklı bir maceraya doğru açılacak olan Yaprak artık hayata farklı şekilde yaklaşacaktır. Macera ve komedinin üst düzey olduğu bir film için hazır olun.


4n1k Filminin Ana Karakterleri
Yaprak karakterini artık biliyorsunuz zaten anlatmamıza gerek yok. Ali bu gruba 12 yıl önce katılmış bir arkadaşlarıdır. Çok iyi dostlukları vardır. Bu arada şunu da söylemek gerekir ki, Ali gamzeli diye bilinmektedir. Oğuz grubun tembeli, Sinan ise, grubun kızlara düşkün olanıdır. Ancak, kızlar Sinan'a o kadar da düşkün değildir.