Bilim

GDZ Elektrik'ten bir ilk!

GDZ Elektrik Dağıtım, iş güvenliği alanında önemli bir girişime imza atarak ‘Akıllı Bileklik’ ile 4. Enerjide Ar-Ge Çalıştayı’nda İş Sağlığı ve Güvenliği dalında ödül kazandı.

SEKTÖRDE BİR İLK: AKILLI GÜVENLİK

Yapılan Ar-ge çalışmaları sonucunda çalışanların üzerinde taşıyacağı akıllı bileklikler, herhangi bir arızaya karşı müdahale etmeye yarayacak. Çalışanlar, yüksek gerilimli ekipmanların bulunduğu mekânlarda dedektör görevi yapan bileklikler ile görsel ve titreşim yolla uyarılacak. Ar-Ge’si ADM ve GDZ Elektrik Dağıtım’a ait olan bu tasarım sektörde bir ilk olarak iş güvenliği alanında bir örnek de teşkil edecek. 

ODAĞIMIZDA İNSAN VE DOĞA VAR

ADM Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Ahmet Bayramoğlu ödül töreninde şu sözleri söyledi: “Şirket olarak uygulamalarımızdaki temel yaklaşımımız insana ve topluma değer katmaktır. Tüm çalışmalarımızın odağında insan var. En değerli varlığımız insan en büyük sermayemiz yine insan. İnsan için çalışıyoruz ve insan ile çalışıyoruz. Bu nedenle projemiz içerik olarak görece küçük ancak Sektörümüz ve insanımız için etkisi ve sonuçları bakımından büyük bir yenilik. Proje can güvenliğini korumaya yönelik yaklaşımımızın bir çıktısıdır. Geçmişte olduğu gibi bundan sonra da sorumluluğumuzun bilinci ile hareket edecek ve AR- GE çalışmalarına ağırlık vereceğiz.” 

Bir cevap yazın