Bilim

Facebook'ta yeni bir dönem başlıyor! Yeni özellik bir devri kapatacak…

Facebook, yeni bir döneme giriyor çift tıklama özelliği Facebook’a geliyor.

BÜYÜTMEK İSTERKEN BEĞENEBİLİRSİNİZ…

Sosyal medya devi Facebook’tan “stalker”‘ları (takip etmeden profile bakmak) yakacak hamle geldi. Facebook Instagram’dakine benzer bir özelliği sessiz sedasız sistemine ekledi.Çift tıklama sonucunda görseli büyütme özelliği tarih oldu. Onun yerine atanan özellik ise “stalker”ların canını yakacak.Fotoğraf paylaşım platformu Instagram’ın hayatımıza girmesiyle birlikte ortaya çıkan bir özellik artık Facebook’ta da karşımıza çıkacak. Sosyal medya üzerine araştırmalar yapan ve yenilikleri duyuran Sosyal Medya Uzmanı Matt Navarra, özelliği fark ettikten sonra Twitter üzerinden takipçileriyle paylaştı.

YENİ ÖZELLİK SESSİZ SEDSIZ GELDİ…

Sosyal medya devi Facebook, fotoğrafa çift tıklayınca beğenme özelliğini “sessiz sedasız'” bir şekilde sistemine ekledi. Bu özellikle birlikte Facebook’un kullanımı Instagram’a fazlasıyla benzeyecek olsa da Facebook üzerinden başkalarının profilini gizlice ziyaret eden,”stalker”lar bu durumdan fazlasıyla olumsuz bir şekilde etkilenecek.Özellik şu an için iOS’ta bulunuyor olsa da yakın zamanda Android sürümüne de gelmesi bekleniyor. Çünkü Facebook’un düşüşünde yükselişe geçen Instagram da aynı şirketin çatısı altında bulunuyor. Kısacası Messenger, WhatsApp ve Instagram aynı çatı altında yani Facebook bünyesinde yer alıyor.

FACEBOOK, INSTAGRAM, WHATSAPP AYNI ÇATI ALTINDA

Facebook’un düşüşünde yükselişe geçen Instagram da aynı şirketin çatısı altında bulunuyor. Kısacası Messenger, WhatsApp ve Instagram aynı çatı altında yani Facebook bünyesinde yer alıyor. Zuckerberg bu üç platformdaki kullanıcıların birbirleriyle iletişim kurabilmeleri için yeni bir düzenleme üzerinde çalışıyor. Yani üç platformun kısmen birleşeceğini söylemek mümkün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı