Gündem

Bilim Kurulu toplanıyor! Gözler o saate çevrildi! Okullar ne zaman açılacak?

Okullar ne zaman açılacak? sorusunun cevabı merakla bekleniyor. Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında bugün toplanıyor. MEB Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ''Bilim Kurulu toplantısı sonucuna göre alınacak karar, en kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacaktır.'' dedi. Herkesin gözü kritik toplantısı sonrası yapılacak açıklamaya çevrildi. 

Okullar ne zaman açılacak? sorusunun cevabı herkes tarafından merakla bekleniyor. Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında bugün 17.00’de toplanıyor. MEB, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ”Bilim Kurulu toplantısı sonucuna göre alınacak karar, en kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacaktır.” ifadelerini kullandı. Herkesin gözü kritik toplantısı sonrası yapılacak açıklamaya çevrildi.

Bugün yapılacak Bilim Kurulu toplantısında okulların 31 Ağustos’ta açılıp açılmayacağıyla ilgili karar verilecek. Öte yandan okulların 21 Eylül’de açılacağı iddiası da gündem oldu.

MEB’İN PAYLAŞIMI;

Bakanlığın, Twitter hesabından 2020-2021 eğitim öğretim yılına ilişkin açıklamada, şöyle denildi:

2020-2021 eğitim öğretim yılına ilişkin değerlendirme süreci nihai aşamadadır. Bilim Kurulu toplantısı sonucuna göre alınacak karar, en kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacaktır.

GÖZLER KRİTİK TOPLANTIDA

MEB’in açıklamasının ardından gözler kritik toplantıya çevrilirken, Bilim Kurulu’nın bugün 17.00’de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplanacağı belirtildi.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Cumhurbaşkanlığı Eğitim Politikaları Kurulu üyesi ve Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, Habertürk’te yaptığı açıklamada özel okulların 17 Ağustos’ta devlet okullarının da 31 Ağustos’ta uzaktan telafi eğitimine başlayacağının anlaşıldığını belirtti.

Kulislerde devlet okullarının 21 Eylül’de de açılacağı iddiaları konuşulurken Pehlivanoğlu “Eğer kamuoyunda konuşulanlar nezdinde bir açıklama gelirse. Yani okullar 21 Eylül’de açılırsa çok ciddi bir şekilde telafi programlarının gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.