Gündem

Bilim Kurulu toplanıyor! Bakan Koca’nın açıklama yapacağı saat belli oldu

Son dakika haberleri... Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında bugün yeniden toplanıyor. Toplantıda, koronavirüsle mücadelede son durum değerlendirilecek. Gözler kritik toplantının ardından Bakan Koca'nın yapacağı açıklamaya çevrildi. 

Son dakika haberine göre, Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında bugün saat 17.00’de video konferans yöntemiyle yeniden toplanıyor. Toplantının ardından Bakan Koca saat 19.00’da açıklama yapacak.

NORMALLEŞMEDE YENİ DÖNEM

Türkiye’de mayıs ve haziran aylarında kademeli olarak başlayan yeni normalleşme sürecine, 1 Temmuz itibarıyla bir yenisi daha ekleniyor. Bugünden itibaren düğün ve nişan törenleriyle birlikte sinema ve tiyatro salonları gibi etkinlikler de serbest olacak.

BAKAN KOCA AÇIKLAMA YAPACAK

Bu gelişmelerle birlikte Bilim Kurulu da saat 17.00’de video konferans yöntemiyle toplanacak. Kritik toplantı sonrası saat 19.00’da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca basın açıklaması yapacak.

Toplantıda, 1 Haziran’da başlayan normalleşme süreci sonrası artan vaka sayılarına karşı yapılması gerekenlerin ve bugünden sonra alınması gereken tedbirlerin ele alınması bekleniyor.

Etiketler

İlgili Makaleler