Sağlık

Bilim adamlarından şok açıklama! Virüs artık daha bulaşıcı!

ABD'de yapılan bir araştırma korkutucu bir gerçeği ortaya koydu. Araştırmaya göre koronavirüsün mutasyon geçirdiği ve daha bulaşıcı hale geldiği açıklandı. Virüsün öldürücülüğü konusunda ise bir farklılık olmadığı ifade edildi.

Koronavirüs dünya genelinde can almaya devam ederken, hayatını kaybedenlerin sayısı 1 milyona adım adım yaklaşıyor. İkinci dalga paniği dünyanın dört bir yanını sararken, ABD’de çok çarpıcı bir araştırmanın sonuçları yayınlandı.

ABD’nin Houston kentindeki Methodist Hastanesi uzmanları, koronavirüs yapısı açısından ilke imza atan bir çalışma gerçekleştirdi.

5 BİN VİRÜS GENOMU MERCEK ALTINA ALINDI! ÖLDÜRÜCÜLÜĞÜ DEĞİŞMEDİ

7 milyon kişinin yaşadığı şehirde, salgının ilk dönemlerinde hastalığa yakalanan kişiler ile son haftalarda korona olan kişilerden alınan örnekler incelendi. 5 bin virüs genomunu mercek altına alan uzmanlar, ikinci dalganın mutasyon geçirmiş korona virüsü olduğunu öne sürdü.

Virüsün hücrelere girişini sağlayan ‘iğne’ benzeri yapıların sayısının arttığı gözlemlenirken, bu durumun bulaşıcılığı artırdığı belirtildi. Çok tartışılan, virüsün mutasyon sonrası öldürücülüğünü azaltıp azaltmadığı konusunda da açıklama yapıldı. Uzmanlar gerçekleşen mutasyon sonucu virüsün öldürücülüğü konusunda bir değişim yaşanmadığını kaydetti.