Gündem

Beyrut’ta yine patlama!

4 Ağustos'ta amonyum nitratının patlamasıyla sarsılan Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta da bu kez bir yakıt deposunda patlama meydana geldi.

4 Ağustos’ta amonyum nitratının patlamasıyla sarsılan Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta da bu kez bir yakıt deposunda patlama meydana geldi.

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta patlamalar bitmiyor. 4 Ağustos’ta amonyum nitratının patlamasıyla sarsılan Beyrut’ta da bu kez de bir yakıt deposunda patlama meydana geldi.

Beyrut’un Tarık El Cedide bölgesindeki, bir yakıt deposunda patlama meydana geldi. Patlama sonrası çıkan yangına itfaiye ekipleri müdahale ederken, patlama sonucu 4 kişi yaşamını yitirdi. Patlamanın ardından bölge halkının paniğe kapıldığı belirtildi.

YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

Başkentin yoğun yerleşim yerlerinden biri olan bölgeye intikal eden çok sayıdaki itfaiye ekipleri, yangını kısa sürede kontrol altına aldı. Lübnan Kızılhaç Genel Sekreteri George Kittana, ülkenin resmi haber ajansı NNA’ya yaptığı açıklamada, yakıt deposundaki patlama sonucu yaşamını yitiren 4 kişinin cesedine ulaşıldığını belirtti. Sağlık Bakanlığı da olayda yaralananların tedavi masraflarının bakanlık tarafından karşılanacağını açıkladı. Bu arada kendi özel şirketinde tüketilmek üzere benzin stoklayan vatandaşın olaydan sonra gözaltına alındığı aktarıldı. Patlamayla ilgili soruşturma başlatıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu