Genel

Beyaz çiftten Asyalı bebek doğunca ortalık karıştı!

ABD New Jersey’de yaşayan beyaz bir Amerikalı çift, yedi yıl önce çocuk sahibi olmak için bir kliniğe başvurdu. Kristina Koedderich ve Drew Wasilewski’nin başvurduğu tüp bebek kliniği, Saint Barnabas’taki Reproductive Sağlım ve Bilim Enstitütüsü’ydü. Çift bebeklerine kavuşmak için 500 bin dolar harcadı ve kızlarını 2013 yılında kucaklarına aldı.

Bebek büyümeye başlayınca çiftin farklılığı görmesi çok sürmedi, kızları Güney Asyalılara benziyordu. 2015 yılında DNA testi istediler, çıkan sonuç Drew’in bebeğin babası olma ihtimalini yüzde 0 olarak gösteriyordu. Skandalın ardından çiftin evliliği çatırdadı, kısa süre önce ayrıldılar.

Kliniğe açılan davada ise hakim annenin hamile kaldığı dönemde tıp merkezine sperm bağışı yapan tüm erkeklerin listesini istedi. Kristina Koedderich ve Drew Wasilewski, kızlarının biyolojik babasının kim olduğunu bilmek istiyor.

Çiftin şüphelendiği bir başka konu ise, Drew’in verdiği spermlerin bir başka çiftte kullanılıp kullanılmadığı. Çiftin avukatı David Mazie, “Kristina ve Drew birbirlerini çok seviyor ancak çok hassas ve stresliydi tüm yaşananlar” diyor.

Reproductive Sağlım ve Bilim Enstitütüsü, şimdilik suçlamaların derinlemesine soruşturulacağını söylüyor.

Ohio eyaletindeki geçen ay ortaya çıkan benzer bir vaka, ABD’de günlerce konuşulmuştu.

Bir çift, 24 yaşındaki kızlarının babasının bir yabancı olduğunu söyleyerek mahkemeye başvurmuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı