İzmir Haberleri

Beşiktaş'tan lösemi hastası çocuklar ve ailelerine destek!

İzmir dışından sağlık sorunları nedeniyle gelip kalacak yeri olmayan, ihtiyaç sahibi ailelere tedavileri sırasında barınacakları evler sağlayan İzmir Hasta Çocuk Evleri Derneği, 9’uncu evini Balçova ilçesinde açtı. İş insanı Cavidan Ösen’in bağışladığı evin tadilatını hasta çocukların aileleri için Beşiktaşlı İşadamları Derneği üstlendi.

Açılışa Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, hayırsever Cavidan Ösen, Ege Beşiktaşlı İş Adamları Derneği Başkanı Mahir Kaplan ve dernek üyeleri ile İzmir Hasta Çocuk Evleri Derneği üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

İzmir Hasta Çocuk Evleri Derneği Başkanı Sevil Ozan, ailelerin 6 ay ile 1 yıl arası hiçbir ücret ödemeden evlerde misafir edildiğini söyleyerek evin tüm masraflarını dernek olarak karşıladıklarını dile getirdi. Evin temizlik malzemeleri ve gıda ihtiyaçlarını da derneğin üstlendiğini kaydeden Ozan, “Her ihtiyacımızda bize yardımcı olan bağışçılarımız var. Derneğimiz 2004 yılında kuruldu. 23 Nisan 2006’da ilk hasta çocuğumuzu aldık. 950’den fazla hasta çocuk ailesine hizmet ettik” dedi. İş kadını Cavidan Ösen’in derneğe 5’inci evini bağışladığını anlatan Ozan şöyle devam etti:

“Beşiktaşlı İşadamları Derneği bu evin yaklaşık 80 bin liralık masrafını karşıladı. Eve iki banyo yapıldı, mutfakta iki ocak, iki lavoba, iki buzdolabı var. Birbirini rahatsız etmeden iki aile yaşayabilir. Hepsinin oturma odası, yatak odası farklı. Hijyen onlar için çok önemli. Bu evde hasta ailelerin yakınları dahi kalabilecek. Okullar tatil olduğu için Hatay’daki evimizde kalan bir ailenin Mardin’deki kardeşini ve babasını uçak biletlerini alarak buraya getirdik. Tatillerde özlem gidermiş oluyorlar. Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde tedavisi devam eden iki aile pazartesiden itibaren burada konaklamaya başlayacak. Evlerimizin sayıları bağışlarla artmaya devam edecek. Evimizde doğan 9 uncu bebeğimiz burada. Bizim dileğimiz hasta çocuk olmasın biz de ev açmayalım.”

Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi de açılışta yaptığı konuşmada “Allah bu evleri boş tutmayı nasip etsin. Amaç hizmet etmek ama hizmetin şekli belli. İnşallah ev boş kalır. Ama dolu olduğunu düşündüğünüzde yaptığınız işin asaleti aynı Beşiktaş’a yakışır” dedi. Davetliler açılış kurdelesi ve pasta kesiminin ardından evi dolaşarak Dernek Başkanı Sevil Ozan’dan bilgi aldı.

Bir cevap yazın