İzmir Haberleri

Bergama'da 5 Ocak'ta deve güreşi başlıyor!

Geleneksel sporların, günümüzde de varlığını sürdürmesi için destekleyen Ödemiş Belediyesi’nin himayesinde 24’üncüsü gerçekleştirilecek olan Geleneksel Ödemiş Konaklı Deve Güreşleri Festivali 5 Ocak Pazar günü başlayacak.

Tribünler doğal

Konaklı’daki deve güreşi alanında saat 10.00’dan itibaren başlayacak deve güreşlerinde Ege, Akdeniz ve Marmara bölgesinden çok sayıda pehlivan deve güreşe katılacak. Ege Bölgesi’nde kış mevsiminin önemli etkinliklerinden olan deve güreşleri, Konaklı Deve Güreşi Alanı çevresinde doğal tribün olan tepelerden izlenecek.

Festivale Herkes davetli

Aynı zamanda Bergama Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleşecek Deve Güreşi Festivali’nde Ege, Akdeniz ve Marmara bölgelerinden gelecek olan yaklaşık 100 pehlivan deve güreşecek. Güreşler öncesinde yarın İstiklal Meydanı’ndan başlayacak olan kortej yürüyüşü, Cumhuriyet Meydanı’nda Mehteran Konseri ile devam edecek. Ege Bölgesi’nin en köklü geleneklerinden biri olan Deve Güreşi Festivali’nin bu yıl da Bergama’da yapılacak olmasının, güreş tutkunları açısından önemine dikkat çeken Belediye Başkanı Hakan Koştu, “En güçlü develer Bergama Arenası’nda buluşacak. Bölgemizin en iddialı güreşlerine sahne olacak bu organizasyonumuza tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.

Bir cevap yazın