Gündem

Benzine yeniden indirim geliyor!

Alınan son dakika bilgisine göre petrol fiyatlarındaki değişiklik akaryakıta yansımaya devam ediyor. Edinilen bilgilere göre benzine 14 kuruşluk indirim bekleniyor. Dün benzine yapılan 8 kuruşluk zammın ardından gelecek olan 14 kuruşluk indirimde İzmir'de benzin fiyatı kaç TL olacak? İşte detaylar...

Sektör yetkililerinden alınan son dakika bilgisine göre petrol fiyatlarındaki hareketlilik nedeniyle benzine yeniden indirim geliyor.

14 KURUŞ İNDİRİM
Dün benzine yapılan 8 kuruşluk zammın ardından bu kez de indirim gündeme geldi. Sektör yetkililerinden alınan bilgiye göre, benzinin litresine 14 kuruş indirim bekleniyor.

İZMİR’DE BENZİNİN LİTRESİ KAÇ TL OLACAK?
İndirimin ardından Ankara’da ortalama 5,20 liradan satılan benzinin litre fiyatı 5,06 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul’da 5,11 liradan 4,97 liraya, İzmir’de 5,20 liradan 5,06 liraya inecek.

AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASI
Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı