Gündemİzmir Haberleri

Benzine ve motorine indirim! 

Alınan son dakika bilgisine göre petrol fiyatlarındaki değişiklik nedeniyle benzin ve motorine indirim geliyor. Dün benzine 8 kuruş indirim motorine ise 6 kuruş gelen zammın ardından şimdi de motorine 8 kuruş benzine de 10 kuruş indirim bekleniyor.

Alınan son dakika bilgisine göre petrol fiyatlarının değişmesi üzerine benzin ve motorine indirim bekleniyor. Motorine 8 kuruş benzine ise 10 kuruş indirim yapılacağı bildirildi.

İNDİRİM GÜNDEME GELDİ
Dün 24,26 doları gören brent petrolün varil fiyatı, günü 23,46 dolar seviyesinde tamamlayarak Kasım 2002’den bu yana en düşük seviyeye geriledi. Brent petrolün varili bugün saat 09.08 itibarıyla kapanışa göre yüzde 4,73 artışla 24,57 dolardan işlem gördü. Petroldeki bu düşüşün ardından, tüketiciler gözlerini pompaya çevirdi. Petroldeki fiyat değişikliğinin ardından benzin ve motorinde indirim gündeme geldi.

ÇARŞAMBA GÜNÜNDEN İTİBAREN
Sektör yetkililerinden alınan bilgiye göre, 1 Nisan Çarşamba gününden itibaren geçerli olmak üzere motorin grubunda 8 kuruş, benzin grubunda 10 kuruş fiyat indirimi bekleniyor.

AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASI
Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

 

Etiketler

İlgili Makaleler