Gündem

Benzin yeniden 21 TL’nin altında; indirim geldi! Motorin de unutulmadı! İşte güncel İzmir, Aydın, Çanakkale, Denizli ve Muğla akaryakıt fiyatları…

Sektör kaynaklarının geçtiğimiz hafta müjdesini verdiği akaryakıt indirimleri gerçekleşti. Benzin ve motorine arka arkaya gelen indirimler, güncel fiyatları vatandaşlara merak ettirmeye başladı. Toplamda 3 TL’den fazla indirim alan akaryakıt ürünlerinin İzmir, Aydın, Çanakkale, Denizli ve Muğla için güncel fiyatları ise, bugün pompadan görüldü.

BENZİNE 2 TL’DEN FAZLA İNDİRİM GELDİ

Brent tipi petrol fiyatlarının kalıcı bir düşüş göstermesinin ardından 6 Ağustos 2022 Cumartesi gününden itibaren geçerli olmak kaydıyla, benzine 2 TL’den fazla indirim gerçekleştirilmişti. Bu indirimin ardından benzinin litre fiyatı, İzmir’de 20 lira 17 kuruşa kadar gerilerken, Aydın’da 20 lira 25 kuruşa; Denizli’de 20 lira 27 kuruşa; Çanakkale ve Muğla’da ise, 20 lira 28 kuruşa kadar düştü.

MOTORİNE DE İNDİRİM GECİKMEDİ

Benzin indiriminin ardından indirim alan başka bir akaryakıt ürünü de motorin bazlı ürünler yani mazot oldu. Gelen son indirim ile birlikte 1 TL’den fazla ucuzlayan motorinin güncel fiyatları, 6 Ağustos 202 Cumartesi günü itibariyle pompaya yansıdı. Buna göre, İzmir’de motorinin litre fiyatı 23 lira 52 kuruşa inerken; Aydın’da motorinin litre fiyatı 23 lira 57 kuruşa, Çanakkale’de motorinin litre fiyatı 23 lira 62 kuruşa, Denizli’de motorinin litre fiyatı 23 lira 59 kuruşa; Muğla’da ise motorinin litre fiyatı 23 lira 64 kuruşa düştü.

LPG’DE BİR DEĞİŞİM YAŞANMADI

Öte yandan bu hafta fiyatında değişim olmayan tek ürün LPG yani otogaz oldu. LPG’nin litre fiyatı İzmir’de 11 lira 4 kuruşluk değerini korurken, Denizli’de bugün de 11 lira 7 kuruştan; Aydın’da bugün de 11 lira 11 kuruştan; Denizli ve Muğla’da ise, bugün de 11 lira 16 kuruştan satılmaya devam etti.