EkonomiGündem

Benzin, motorin ve LPG’yle ilgili yeni gelişme: Büyük indirim açıklaması!

Akaryakıt fiyatlarına gelen zamlar gündeme oturdu. Son günlerde büyük zam gelen akaryakıta indirim bekleniyor. Dün benzin ve motorine gelen zammın iptalinin ardından bir gelişme yaşandı. Brent petrol 112 doların altına düşünce indirim beklentisi oluştu. Düşüşler aynı şekilde yansıtılırsa 4 TL birden indirim gelecek.

ZAM İPTAL EDİLDİ

Akaryakıt fiyatlarında bir gelişme yaşandı. Dün Brent petrolün varil fiyatı önce 137 dolara çıktı, ardından ise 112 doların altını gördü. Bu hızlı değişim sebebiyle dün önce benzine 0.79, motorinin litre fiyatına ise 2.25 lira zam yapıldığı açıklandı. Ancak EPDK tarafından petrol fiyatlarındaki düşüş sebebiyle bu zamlar akşam saatlerinde iptal edildi.

İNDİRİM GELEBİLİR

Brent petroldeki her yükseliş ardı ardına benzin ve mazotun pompa fiyatlarına yansıtılırken şimdi 112 dolar seviyelerine kadar çekilen petrol fiyatları sonrası vatandaşlar tarafından büyük bir indirim beklentisi oluştu.

BRENT PETROLDEKİ DÜŞÜŞ FİYATLARI ETKİLER Mİ?

Brent petrol mart ayı başında yine 112-115 dolar seviyelerinde ve dolar 14,30 seviyelerindeyken İstanbul’da akaryakıt istasyonlarında benzin ve motorinin litre fiyatı 17 TL seviyelerindeydi.

Brent petroldeki yükselişle beraber gelen zamlar sonrası bugün İstanbul’da benzinin litre fiyatı 20,35 TL ve motorinin litre fiyatı ise 22,80 TL seviyelerinde.

İNDİRİM 4 TL’Yİ BULACAK

Brent petroldeki yükselişle gelen zamların pompaya yansıtıldığı gibi düşüşlerde aynı şekilde yansıtılırsa benzin ve motorin fiyatlarında indirim 4 TL’yi bulacak.